Суддю з Житомира притягнули до дисциплінарної відповідальності

Суддю Житомирського окружного адміністративного суду притягнено до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження за вибіркову обґрунтованість судового рішення. Справу судді розглядали на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Про це повідомила керівник громадської організації «Антикорупційний штаб» Галина Янченко.

«Справи про притягнення суддів до відповідальності, навіть якщо це дисциплінарне стягнення, є дуже важливим і правильним інструментом, особливо в розпал просіювання суддів з сумнівною репутацією цією ж ВККС. Попри те, що Закон «Про забезпечення права на справедливий суд» розширює підстави притягнення суддів до відповідальності, на жаль, на сьогоднішній день лише одиниці адвокатів та правозахисників наважуються звертатись до ВККС зі скаргами на суддів, а даремно», – розповіла Галина Янченко.

Як пояснив адвокат Микола Ореховський з адвокатського об’єднання «Ореховський та Коломієць», який став ініціатором звернення до ВККС, суддя включила в перелік доказів документ, оригінал якого вона не бачила і якого фізично не існувало. В той же час інші письмові докази, подані стороною для спростування аргументів відповідача і третьої особи, не взяла до уваги.

«Такий стан справ, коли судді на власний розсуд зазначають або викидають з судового рішення ті чи інші докази і документи є досить типовим. З боку таке незаконне судове рішення виглядає логічно з формальної точки зору, втім насправді це пряме порушення закону. В цілому вибіркова обґрунтованість судових рішень є системною проблемою судочинства в Україні», – прокоментував ситуацію адвокат.

Нагадаємо, що на початку 2016 року розпочалася масштабна переатестація суддів. Судова реформа передбачає повну переатестацію всіх суддів, яку здійснюватиме ВККС у кілька етапів. У рамках переатестації на кожного суддю у ВККС будуть збирати суддівське досьє. Для успішного проходження атестації, судді повинні здати тести на знання чинного законодавства, пройти співбесіду з комісією та пояснити сумнівні епізоди своєї професійної діяльності та джерела надходження статків.

ВККС 770 (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *