Судитимуть групу осіб, які тримали 8 людей у рабстві

Судитимуть групу осіб, які тримали 8 людей у рабстві

Чотирьом місцевим жителям інкримінується скоєння низки злочинів.

На Житомирщині судитимуть групу з чотирьох осіб, обвинувачених у  торгівлі людьми та незаконному поводженні зі зброєю. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

“Прокуратурою Житомирської області, у межах процесуального керівництва, затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно групи осіб, які вчиняли трудову експлуатацію чоловіків з використанням обману, примусу та їхнього уразливого стану і складних життєвих обставин, в Олевському та Ємільчинському районах.

Чотирьом місцевим жителям, 47-27 років, інкримінується скоєння низки злочинів. Зокрема, двом – за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 149 КК України (пособництво у торгівлі людьми, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, поєднане з насильством, небезпечним для життя і здоров’я потерпілих), одному з них, крім зазначених статей, також за ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю). Двоє інших обвинувачуються за  ч. 2 ст. 149 КК України (торгівля людьми, вчинена за попередньою змовою групою осіб, поєднана з насильством, небезпечним для життя і здоров’я потерпілих)”, – йдеться у повідомленні.

Досудовим слідством установлено, що двоє фігурантів справи, попередньо забравши у чоловіків документи під приводом офіційного працевлаштування,  використовували їх на різних будівельних роботах та насильно утримували у непристосованих для житла приміщеннях. Потерпілі – вісім чоловіків, віком від 20 до 50 років, жителі Житомирської, Волинської областей та Республіки Білорусь.

При поводженні з людьми зловмисники застосовували насильство для подавлення їх волі, залучали інших осіб для контролю їх переміщення, незаконними діями припиняли спроби супротиву, утримували у неналежних умовах проживання та харчування.

Під час санкціонованих обшуків у помешканні одного із фігурантів справи правоохоронці вилучили документи потерпілих, у побутових приміщеннях –  холодну та вогнепальну нарізну зброю, боєприпаси, вибухівку.

“Викрито групу зловмисників у січні цього року за процесуального керівництва прокуратури області, слідчими СУ, співробітниками управління карного розшуку ГУНП в області та територіального підрозділу Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції України. Справу скеровано до Олевського районного суду. Публічне обвинувачення підтримуватиме прокуратура Житомирської області”, – додали у прокуратурі.

Нагадаємо, чоловіки, яких тримали у рабстві на Житомирщині, розповіли про свої поневіряння. На Житомирщині 6 людей перебували у рабстві.

Leave a Comment