Цьогоріч на Житомирщині офіційно поменшало безробітної молоді

З початку року майже  7 тис. 500 жителів області віком до 35 років мали статус безробітних. Це майже на 20% менше, ніж за січень-березень минулого року, коли роботи не мали понад 9 тис. 300 молодих людей. Про це повідомили у відділі  інформаційної роботи обласного центру зайнятості. 

“Частка молоді у загальній структурі безробітних –  37%. З них, 80% молодих безробітних мали попередній професійний досвід, тобто мали роботу, але з різних причин її втратили та звернулись до служби зайнятості. Зокрема, 21% раніше працювали у сфері торгівлі та ремонту; 19% – у сфері державного управління й оборони; 17% – у сільському, лісовому та рибному господарстві; 17% – у переробній промисловості.  А 20% громадян з різних причин не були зайняті більше 1 року або відносились до випускників навчальних закладів різних типів, що не мали професійного досвіду”, – йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що отримали цьогоріч послуги державної служби зайнятості 390 випускників навчальних закладів, причому 85% із них (333 особи) – з дипломами вишів і 15%  (57 осіб) – з документами про отримання професійно-технічної освіти. Тобто фахівці робітничих спеціальностей більш затребувані у роботодавців і не затримуються в статусі безробітних. Третина випускників закладів вищої освіти навчалися у галузі соціальних наук, бізнесу та права, 14% – у галузі освіти,  11% отримали освіту у галузі охорони здоров’я, 10% – мали інженерну спеціальність, 8% – гуманітарні науки. Серед випускників профтехосвітніх закладів 35% становлять представники сфери торгівлі та послуг, 28% – кваліфіковані робітники з інструментом, 25% – технічні службовці.

“В області роботу упродовж трьох місяців цього року отримали 3 тис.23 молоді особи. Майже 70% з них були працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного, оскільки місце праці для них було знайдене у перші дні звернень. Молоді безробітні майже стовідсотково були охоплені профорієнтаційними послугами. Із них за замовленням роботодавців проходили професійне навчання, аби наблизити професійні навички до вимог майбутньої роботи або розширити компетенції 460 осіб. А172 особи віком до 35 років залучались до громадських та інших робіт тимчасового характеру за такими напрямками: благоустрій та озеленення територій, зон відпочинку, супровід осіб з інвалідністю по зору, роботи на об’єктах соціальної сфери, відбудова історичних пам’яток, впорядкування місць поховань, роботи в архівах з документацією, догляд та надання допомоги особам похилого віку та особам з інвалідністю”, – додали у центрі зайнятості.

До слова , станом на 1 квітня 2018 року мали статус безробітного понад  5 тис. особ з числа молоді, з них 3 тис. 681 особа отримувала допомогу по безробіттю.

Нагадаємо, роботодавці повідомили обласний центр зайнятості про заплановане масове звільнення працівників. 21 місце за рівнем зарплати займає Житомирщина. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *