У аптеках Житомира немає ажіотажу із відпуском ліків за рецептом

З 1 квітня в Україні збільшили перелік ліків, які відпускають за електронним рецептом. Реакція суспільства у соцмережах не забарилася. Практично відразу в мережі з’явилися фото та відео довжелезних черг, а також різні жарти та меми на цю тему. Але чи все так критично?

За словами заступника міського голови Житомира Марії Місюрової, особливого ажіотажу серед житомирян, як скажімо, серед киян, таке рішення не викликало.

«Ця постанова набуває чинності після закінчення воєнного стану. Однак у Житомирі відпускати, скажімо, ті ж антибіотики виключно за рецептом почали ще з 1 жовтня 2022 року. Процес впровадження цього відбувся без проблем. Що стосується інших ліків, то наприклад, гормональні, «важкі» антигістамінні, психотропні (наркотичні) препарати продаються лише за рецептом. Пацієнт за направленням сімейного лікаря іде до того чи іншого вузькопрофільного фахівця і там після огляду отримує рецепт ліків у паперовому чи електронному вигляді. Станом на сьогодні, усі фармацевтичні заклади Житомира працюють у штатному режимі і мають змогу забезпечити хворих усім необхідним», – розповіла Марія Місюрова.

На її думку, такий підхід є правильним, адже допомагає запобігти самолікуванню, що дуже люблять робити українці. Це може викликати ускладнення і навіть погіршення здоров’я. Не останнім питанням є дотримання протоколу лікування. Адже без цього не можливе існування страхової медицини. А без неї в Україні, як у цивілізованій європейській країні, ніяк.

Автор: Вероніка СТАНЧИК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *