У Бердичеві відкриють «Алею пам’яті», де будуть «стіна плачу» з водоспадом та пішохідний фонтан

У Бердичеві відкриють «Алею пам’яті», де будуть «стіна плачу» з водоспадом та пішохідний фонтан

ФОТО проєкту.

У Бердичеві «Алея пам’яті» об’єднає героїв кількох поколінь, що віддали своє життя за Україну. Нова алея невдовзі має з’явитися поблизу Меморіалу «Слава героям!». Про це повідомила пресслужба міської ради.

Днями відбулося представлення даного проєкту та громадське обговорення з участю матерів загиблих учасників АТО, представників Бердичівської спілки ветеранів Афганістану – воїнів-інтернаціоналістів та ветеранів АТО.

“При розробці проєкту «Алеї пам’яті» були враховані сучасні підходи та досвід європейських країн. Це має бути не просто сквер як чергове місце відпочинку, а місце пам’яті, яке змусить людей зупинитися і подумати, а також нестиме певне історичне навантаження. Пішохідний фонтан, кам’яна «стіна плачу» з водоспадом та нанесеними трагічними датами або світлинами, інтерактивна дошка що міститиме інформацією по кожному загиблому герою, двосторонні лавочки і сакури з підсвіткою. Ось такий вигляд невдовзі матиме центральна частина міста”, – йдеться у повідомленні.

Розробники кажуть що інтерактивну дошку можна запрограмувати на певні історичні дати чи події таким чином, щоб у день народження або день загибелі героя висвічувалася інформація про його життя, дитячі світлини, демонструвалося відео з розповідями матері, дружини та друзів.

За словами міського голови Сергія Орлюка, «Алея пам’яті» буде знаходитися під цілодобовим віденаглядом. Причому система відеоспостереження буде оснащена функцією розпізнавання обличь.

Проєкт відправлений на доопрацювання з врахуванням усіх зауважень та пропозицій. Після чого його знову представлять для обговорення громадськості.

Нагадаємо, Алея Слави Героїв: на Смолянському військовому кладовищі висадили півсотні дубів. У Житомирі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Leave a Comment