У День здоров’я житомиряни здавали кров (ФОТО)

Щороку 7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я. У Житомирському обласному центрій крові у цей день закликали містян долучитися до добровільної здачі крові та поповнити лави тих, хто рятує чужі життя. Ініціатором акції виступив Житомирський осередок Асоціації молодих донорів України.

IMG_1366

Рік тому ми створили базу Донор.ua. За цей час вона налічує майже 4,5 тисяч донорів по всій Україні. У Житомирі їх більше 150-ти. Сайт зручний тим, що замість того, аби телефонувати усім людям з бази, можна одним кліком надіслати лист рекомендованим за групою крові, резусом та містом потенційним донорам”, – зазначила координаторка осередку Юлія Новобранець.

донори

Одна із донорок крові 7 квітня прийшла її здавати вперше. Сказала, що не боїться і що спеціально готувалася. Сама ж навчається на біолога.

IMG_1263

Мої друзі вже здавали і я вирішила – чому би й ні? На даний момент я здаю для конкретної людини еритроцити”, – сказала студентка Дар’я Чугунова.

IMG_1268

У самому центрі крові кажуть, що впродовж останнього тижня щодня приходять здавати кров від семи до дев’яти студентів. Переважно здають не адресно, а у банк крові.

IMG_1352

У нас загалом проводиться тиждень донора з понеділка по п’ятницю. Найбільше приходили до 15 студентів в день. Часом вони приходять самі, часом після того, як ми у них читаємо лекції і закликаємо прийти. Поки що найактивніший у нас Політехнічний. У нас в центрі крові критичної ситуації з банком поки що немає”, – сказала менеджерка по зв’язках з громадськістю Оксана Вазилюк.

У Житомирському обласному центрі крові можуть бути донорами тільки ті люди, які приписані у Житомирі чи області.

donor

Ми не маємо права брати кров людей з іншою пропискою, бо у нас база даних тільки по Житомирській області. Був випадок, коли прийшла людина з Вінниці, а у нас немає її в базі і ми не знаємо, що це за людина. Тому не змогли її прийняти”, – зазначила Оксана Вазилюк.

IMG_1358

Координаторка акції каже, що у цьому досить велика проблема – що не можна приймати бажаючих донорів там, де вони знаходяться на даний момент.

Проблема у тому, що у нас не існує всеукраїнського державного реєстру і центри крові однієї області не мають доступу до списків і баз іншої області, до списку відсторонених від здачі осіб”, – сказала Юлія Новобранець.

У День здоров’я в Обласному центрі крові також провели тренінг по допомозі у разі крововтрат. Про це можете прочитати тут.
IMG_1266 IMG_1267 IMG_1275 IMG_1276IMG_1324
donor donor IMG_1345 IMG_1356 IMG_1360 IMG_1362 centr-krovi centr-krovi

Нагадаємо, що у мерії обговорили, що буде з кабінетом поліклініки на проспекті Миру. Також читайте про те, що 164 жителів області за три роки «підчепили» гепатит при переливанні крові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *