У громадському транспорті орудують кишенькові злодії, – поліція

У громадському транспорті обласного центру почастішали випадки крадіжок. Правоохоронці застерігають житомирян про небезпеку залишитися без мобільного телефону чи гаманця під час поїздки у тролейбусі чи маршрутці у час пік. Аби не потрапити у неприємну історію, радять дотримуватися елементарних правил, – про це повідомила прес-служба поліції.

Мало не щодня до міліції надходять повідомлення від житомирян про крадіжки їх особистих речей у громадському транспорті.

Днями до Житомирського відділу поліції звернулась жителька обласного центру із заявою про подібну ситуацію. Жінка розповіла, що під час кількахвилинної поїздки у маршрутці позбулася мобільного телефону з власної сумки. За словами заявниці, у салоні громадського транспорту було велелюдно, а тому вона не відчула, що хтось перевіряє вміст її жіночої сумочки. Сума збитку склала понад 3 тисячі гривень”, – йдеться у повідомленні.

Інформація про подію була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Поліція вживає необхідних заходів для встановлення особи кишенькового злодія.

Водночас правоохоронці кажуть, що кишенькові крадіжки — це той вид злочину, що найлегше попередити. Тож звертаються до громадян із застереженнями:

– якщо перевозите громадським транспортом значну суму грошей, не складайте багато купюр в один гаманець чи кишеню, краще зберігати у різних місцях, проте аж ніяк не у зовнішніх кишенях;

– для зберігання грошей чи мобільників використовуйте внутрішні кишені із застібкою. Зверніть увагу на те, щоб ваші портмоне чи гаманець не виглядали з-під одягу;

– повсякчас стежте, аби ваша жіноча сумка була завжди закритою, а в велелюдних місцях намагайтеся притискати її до себе спереду;

– якщо ви відчули, як хтось нишпорить у вашій кишені, сміливо хапайте його за руку і кричіть, що впіймали злодія. Як правило, у таких випадках останній намагається викинути ваші речі на підлогу і зникнути;

– і взагалі, якщо хтось  штовхнув вас у громадському транспорті чи у натовпі – не дивіться йому в обличчя, гляньте, що він тримає у руках. Можливо, це ваша річ.

Якщо ж ви все-таки стали жертвою кишенькових крадіїв, негайно повідомте про це до поліції. Вчасне повідомлення про злочин допоможе оперативно викрити і затримати зловмисників.

Нагадаємо, що у Вінниці поліцейські виявили 35-річну житомирянку, яка займалась жебрацтвом під виглядом старенької бабусі. Директору житомирської турфірми за шахрайство присудили шість років позбавлення волі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *