У Києві затримали чуднівського шахрая, який видурював кошти у вигляді «донатів»

У Києві затримали шахрая з Чуднова, який пропонував товари та послуги за «донат», а отримавши кошти не виконував обіцяне. Про це повідомили у пресслужбі поліції області.

«Оголошення зі своїми пропозиціями 23-річний житель Чуднова розміщував у соцмережах. Однак, після перерахунку коштів «благодійник» зникав, не виконавши своїх зобов’язань», – розповіли правоохоронці.

На його «гачок» ще у вересні минулого року потрапила харків’янка. Вона «купилася» на оголошення про безкоштовну доставку корму для тварин. Жінка без застережень перерахувала йому понад тисячу гривень за товар і вже чекала його у себе вдома в обумовлений термін. Однак, ні корму, ні своїх коштів назад вона не отримала.

Трохи згодом інша жителька Харкова не дочекалася перевізника, який повинен був доставити її кота до Чернівців. Інформацію про цю послугу жінка знайшла також у «волонтерській» групі та сплатила за неї заздалегідь.

Найбільше коштів зловмисник заробив на оголошення про обмін різноманітної військової амуніції на «донат». Люди перераховували ошуканцю кошти на банківський рахунок і чекали на відправлення. Однак, одразу ж після отримання грошей, відправник блокував їх у соцмережах та не відповідав на телефонні дзвінки. Загальна сума збитку, спричинена потерпілим, становить близько 25 тисяч гривень.

Зібравши «кругленьку» суму, чоловік утік із Чуднова до Києва. Там його і затримали правоохоронці. Отримані від потерпілих кошти чоловік переказував на інші банківські рахунки та згодом витрачав на власні потреби. Як з’ясувалося, це не єдині шахрайства обвинуваченого. Він уже є обвинуваченим у подібних правопорушеннях.

Нагадаємо, що жителя Хорошева засудили до 2,5 років тюрми за шахрайство в інтернеті. В Олевську шахраї видурили у жінки 150 тисяч гривень під виглядом інвестування.