В Олевську шахраї видурили у жінки 150 тисяч під виглядом «інвестування»

В Олевську інтернет-шахраї видурили у місцевої жительки більше 150 тисяч під виглядом «інвестиції» у компанію. Про це повідомили у пресслужбі поліції області.

«Жителька Олевської громади звернулася до поліції з заявою про ошуканство. Вона розповіла, що вирішила інвестувати заощадження в інтернет-проєкт та витратила значну суму, однак обіцяного прибутку не отримала й власні кошти повернути не змогла», – розповіли правоохоронці.

Жінка знайшла сайт в Інтернет-мережі, на якому користувачів переконували в можливості отримання швидкого прибутку. Тож вона зареєструвалася, як майбутній інвестор. У подальшому з нею сконтактував представник компанії, який переконав здійснити перший внесок у розмірі 1000 гривень.

Потім жінці зателефонувала «фінансовий аналітик» компанії. Вона завірила, що вона також працює в установі, а заробітну плату отримує в доларах США. Жінка переконливо розповідала співбесідниці про акції і цінні папери, біржі в Лондоні та запропонувала їй стати партнером компанії.

Жінку привабила така пропозиція, тож вона надіслала скан-копії власних документів представникові та здійснила вступні внески у розмірі понад 10 тисяч гривень. А вже наступного дня отримала перший прибуток – 21 долар США, так як їй і обіцяла «наставниця». Це й переконало жінку продовжити інвестування.

Близько трьох тижнів вона спілкувався в месенджері зі «співробітником» компанії, й переказувала на декілька банківських карток від 5 тисяч до 39 тисяч гривень. Загальна сума «інвестицій» склала більше 150 тисяч гривень.

Коли жінка почала цікавитися, коли ж вона почне отримувати відсотки, їй «пояснили», що потрібно зачекати закриття торгових операцій у кінці тижня. Їй обіцяли 1700 доларів США відсотків. Однак у обіцяний термін вона їх так і не отримала і звернулася до поліції. Наразі слідчі встановлюють шахрайську схему та її учасників.

Поліцейські закликають громадян ретельно оцінювати ризики перед тим, як інвестувати свої кошти в будь-який проект.

Правоохоронці застерігають: якщо вам обіцяють великі суми за короткий проміжок часу та настирливо переконують у вигідності пропозиції, це перша ознака шахрайської схеми. Слід також зважати, куди саме йдуть ваші кошти. Якщо вони надходять на різні банківські картки, власниками яких є треті особи, це теж має вас насторожити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *