У мережі повідомили про зліт МІГ-31 з росії в бік БІлорусі

У небі біля Білорусі помітили активність винищувачів «МІГ-31», які можуть запускати ракети «Кинджал». Останні важко перехоплюються нашою протиповітряною обороною. Про це повідомили українські моніторингові телеграм-канали.

Тривогу оголосили по всій Україні. Ракети «Кинджал» є гіперзвуковими. Максимальна дальність їхнього застосування від 2000 км до 3000 км.

У серпні 2022 року цей тип зброї був уперше застосований росією в Україні. Тоді пресцентр командування повітряних сил ЗСУ України заявив, що тактико-технічні характеристики цієї ракети не дозволяють наявним в Збройних Силах України засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати її.

«Це найновіший тип ракет, які має на озброєнні росія. Після прийняття на озброєння у 2018 році їх випущено усього декілька десятків. Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3500 – понад 12000 км/год», ‒ заявляли у пресцентрі.

Особливістю цієї ракети є те, що після пуску з літака вона піднімається на велику висоту у верхні шари атмосфери. При заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год.

Наразі повідомляють про зліт трьох МІГ-31 з російської рязані в напрямку Білорусі. На поточний момент запусків ракет не виявлено. Однак населенню рекомендують знаходитися в укриттях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *