У міській раді пояснили, чому на будівлі мерії зупинився годинник

У міській раді пояснили, чому на будівлі мерії зупинився годинник

Не працює мотор – редуктор.

У головного годинника Житомира, що на будівлі міської ради, не працює мотор – редуктор. Про це повідомила прес-служба міської ради.

«На даний час тривають  ремонтні роботи. Просимо вибачення у житомирян та гостей міста за тимчасові незручності», – йдеться у повідомленні.

До слова, у лютому головний годинник Житомира теж тимчасово не працював у зв’язку із проведенням планових ремонтних та корекційних робіт механічного блоку годинника.

Відомо, що головний міський годинник встановили ще у 1973 році замість слухового вікна. Складний механізм “житомирських курантів” розробили і виготовили фахівці виробничого об’єднання “Електровимірювач”. У 1973-1988 роках городяни могли почути щогодини декілька тактів з “Пісні про Житомир” композитора Г. Пономаренка, а з 1989 року — уривок мелодії з пісні відомого житомирського митця І. Сльоти “А льон цвіте…”.

З 1990 року над годинником Житомирської міської ради одним з перших в Україні замайорів український синьо-жовтий національний прапор нашої держави, піднятий з ініціативи депутатів і тодішнього голови ради В. Г. Мельничука.

Згодом на фронтоні надбудови з годинником згідно з рішенням сесії міської ради було ліквідовано колишню комуністичну символіку і встановлено зображення герба Житомира, який ось уже більше півтисячоліття має наше старовинне місто.

Нагадаємо, Житомирська міськрада придбала подарункові годинники за майже 32 тисячі. Стало відомо, навіщо обласна рада закупила годинники.

Leave a Comment