У міській раді пояснили, чому з 1 грудня закриють житомирський витверезник

За інформацією керівництва Центральної міської лікарні № 2, з 1 грудня «Центр детоксикаційної допомоги» припиняє свою діяльність. У разі необхідності осіб у стані алкогольного сп’яніння будуть направляти до Обласного наркологічного диспансеру. Про це повідомила прес-служба міської ради з посиланням на управління охорони здоров’я.

«Останнім часом до міської ради все частіше надходять звернення громадян зі скаргами на роботу «Центру детоксікаційної допомоги». Особи, які були вміщені до центру для витвереження, в подальшому скаржаться на працівників, звинувачують їх у крадіжках речей та грошей, негуманному ставленні до людей на підпитку. З жовтня місяця поточного року в центрі відбуваються перевірки прокуратури Житомирської області із залученням представників інших контролюючих та правоохоронних органів. За висновками прокуратури там відбувається порушення конституційних прав і свобод громадян при застосуванні заходів примусу, обмеження їх прав і свобод під виглядом проведення медичної допомоги та інших форм реабілітації або лікування», – йдеться у повідомленні.

Крім того, на сьогодні в жодному із законодавчих актів не визначений правовий статус витверезників, тож постає питання щодо правових підстав існування такого закладу.

«У правовій країні затримувати, утримувати чи недобровільно здійснювати якість медичні дії, без наявності на те достатніх правових чи медичних підстав, є порушенням прав людини. Правовою підставою для надання медичної допомоги (ст. 43 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»), є згода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання, чи без згоди, лише у разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнта. Цілком зрозуміло, що у стані сп’яніння людина надає таку згоду лише якщо дійсно відчуває якісь біль чи дискомфорт, що дуже рідко трапляється з огляду на «знеболюючу» дію алкогольних напоїв. Процес потрапляння осіб у нетверезому стані до центру детоксикаційної допомоги у тому виді, яким він є сьогодні, по суті виглядає як «застосування примусового заходу медичного характеру». І це є порушенням чинного законодавства, оскільки таке рішення (про застосування примусового заходу медичного характеру) повинно прийматись в судовому порядку», – додали у прес-службі.

Питання щодо шляхів розв’язання проблем ізоляції та витвереження осіб, які знаходяться в стані алкогольного сп’яніння, неодноразово обговорювалось на нарадах у Центральній міській лікарні № 2 та управлінні охорони здоров’я міської ради. За інформацією керівництва Центральної міської лікарні № 2 «Центр Детоксикаційної допомоги» припиняє свою діяльність. У разі необхідності особи в стані алкогольного сп’яніння будуть направлятись до профільного медичного закладу – Обласного наркологічного диспансеру Житомирської обласної ради.

До слова, за радянських часів витверезники працювали як спеціальні медичні установи системи Міністерства внутрішніх справ. Відносно кожної особи, яка потрапляла у нетверезому стані в цей заклад, направлялись повідомлення за місцем роботи про моральний занепад працівника. Крім того, з людини стягувався штраф у сумі 15-10 рублів при місячному заробітку в 120 рублів.

Наагадаємо, житомирян тривалий час примусово утримували у витверезнику. За фактами порушення прав громадян відкрили три кримінальні провадження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *