У міськраді пообіцяли, що пратимуть білизну із дитячих садочків, дотримуючись санітарних норм

У міській раді відповіли на електронне звернення житомирян «Проти створення громадської пральні для дитячих садочків», яке зібрало понад півсотні підписів. У петиції містяни просили відхилити проєкт, який передбачає прання білизни для дошкільних навчальних закладів, «оскільки його реалізація становить загрозу для життя і здоров’я маленьких громадян України».

У міській раді пояснили, що пральня, яку планують створити на базі комунального підприємства «Гагарінське», має покращити якість послуг прання білизни в дошкільних навчальних закладах. Крім цього, очікуваними результатами впровадження проєкту є, в тому числі, оптимізація видатків місцевого бюджету.

За інформацією заступниці міського голови Світлани Ольшанської, прання білизни для дошкільних навчальних закладів буде здійснюватися згідно Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24 березня 2016 року №234. Зокрема, не допускатиметься змішування білизни різних дошкільних навчальних закладів (різних груп одного дошкільного навчального закладу) між собою, а також білизни дошкільних навчальних закладів та третіх осіб під час зберігання, прання, обробки та відвантаження. Обслуговування інфекційних закладів охорони здоров’я, об’єктів хімічної та іншої небезпечної промисловості з використанням об’єкта державно-приватного партнерства забороняється.

«При виникненні епідемічних ситуацій з метою їх локалізації у дошкільних навчальних закладах відповідна білизна/речі залишаються для прання у таких навчальних закладах. У такому випадку прання здійснюється на обладнанні та силами персоналу, які залишаються у відповідних навчальних закладах (у випадку реалізації Проєкту приміщення пралень та обладнання залишається в розпорядженні відповідних дошкільних навчальних закладів, але суттєво знижується рівень навантаженості на це обладнання)»», – йдеться у відповіді на петицію.

З будь-яких додаткових питань щодо Проєкту у міській раді просять звертатися на адресу комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради за телефоном: +380 94 145 85 78, або +38 063 145 72 74, Борис Пахолюк.

Нагадаємо, міськрада створить разом із приватною фірмою громадську пральню. Облаштувати пральню планується у частині будівлі, що по вул. Гагаріна, 53А загальною площею 1274,7 м. кв. Розрахункова вартість проекту складає орієнтовно 3,2 млн. грн. Очікується, що 100% його вартості профінансує приватний партнер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *