У міськраді пояснили, чому заборона відвідування школи дітям без щеплень є правомірною

У міській раді відповіли на електронну петицію житомирян, які просили відмінити рішення про заборону відвідувати школу здоровим невакцинованим дітям. Мовляв, рішення антиконституційне та порушує право дитини на обов’язкову освіту.

«На Вашу петицію з питання правомірності заборони відвідування закладів освіти дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, повідомляємо таке. У Житомирі реєструється неблагополучна епідемічна ситуація щодо захворюваності населення на кір. За минулий тиждень (з 08.02.19 р. по 14.02.19 р.) у м. Житомирі зареєстровано 13 випадків захворювання на кір, з них 6 дорослих (46,2%) та 7 дітей (53,8%). Всього за період з 1 січня по 14 лютого 2019 року у м. Житомирі зареєстровано 128 випадків захворювання на кір, з них 50 дорослих (39%), та 78 дітей (61%). Захворювання були зареєстровані в 20 організованих колективах: ДНЗ № 27, 49, 57, 73, ЗОШ № 21, 27, 30, 32, 3 «Сяйво», ліцей при ЖДТУ, автодорожній коледж, приватний садочок «Щасливчик» – по одному випадку, ДНЗ №32, ЗОШ № 23, 24, 26 – по два випадки, НВК №11 – 10 випадків. У навчально – виховному комплексі №11 за адресою: вул. Західна, буд. 110, м. Житомир зареєстровано спалах кору. Станом на 14 лютого 2019 року в даному закладі зареєстровано 10 випадків захворювання: серед учнів 2-4 класів (7 випадків) та 3 випадки у дітей, які відвідують молодшу садову групу. Основна кількість захворілих дітей не щеплені або мають одну дозу вакцинації. З метою попередження подальшого розповсюдження захворюваності на кір та на підставі Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань» міською комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (протокол №3 від 1 лютого 2019 року) було прийнято рішення щодо заборони відвідування закладів освіти дітям, які не отримали профілактичних щеплень», – повідомила заступниця міського голови Вікторія Краснопір.

За її словами, правило, згідно з яким дітям, які не отримали профілактичних щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється, встановлено ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань». Ця норма імперативна – прямо наказує правила поведінки. А введення обмежувальних заходів сприяло покращенню рівня вакцинації населення м. Житомира проти кору, епідемічного паротиту, краснухи, дифтерії, правця та формуванню колективного імунітету.

«Якщо упродовж 2018 року було зроблено 8676 щеплень проти кору, паротиту, краснухи, то тільки за період з 1 січня по 12 лютого 2019 року було вакциновано 8756 осіб. Крім того в січні 2019 року проведено : 1303 вакцинації АКДП (кашлюк, дифтерія, правець ) дітям від 2х місяців до 6-ти років. 227 вакцинацій АДП (дифтерія, правець) дітям 6-ти років. З 01.02.2019 р. по 13.02.2019 р. проти дифтерії провакциновано 2227 осіб ( 1242 дитини старше 6-ти років та 985 дорослих вакциною АДП-М). 14.02.2019 року проведено позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якій додатково розглянуто дане питання. Переважна більшість батьків категорично не згодна з тим, щоб їх діти навчались поруч з не вакцинованими дітьми і їх право захищене ст. 3 Конституції України, де зазначено: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю», а також іншими нормами чинного законодавства імперативного характеру, в т.ч. ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». За таких обставин послаблення темпів даного процесу є недоцільним. Дитина, яка не отримала щеплення, не лише стає потенційно небезпечною для оточення, а й піддається підвищеному ризику захворіти, відвідуючи місця масового скупчення людей. Батькам таких дітей рекомендовано звернутися до комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради з метою проведення необхідних щеплень по віку», – додала Краснопір.

Водночас, діти яких не вакциновані з поважних причин (медичні протипоказання, період хвороби і відновлення імунітету) передбачена можливість отримання дозволу на відвідування закладів освіти та інших дитячих закладів через рішення консиліуму відповідних лікарів при наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я.

«Держава, встановивши правило про те, що без щеплень дитина не може бути допущеною до закладів освіти, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я не тільки всіх учнів і працівників закладів освіти, а й захищає таким чином саму не щеплену дитину. Окрім того, у частині 3 статті 53 Закону України «Про освіту» йдеться, що здобувачі освіти зобов’язані «Відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля»», – підсумувала чиновниця.

Нагадаємо, батькам, які відмовляються робити дітям щеплення, запропонують альтернативні методи навчання.

2 Comments
  1. Молодцы, план по вакцинации на год выполнили за 1,5 месяца, путем запретов и шантажа. А альтернативные методы обучения так и не предложили, но… обязательно предложат, может через год…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *