-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
У Житомирській ОВА розповіли, куди звертатися, якщо є проблеми з укриттям - 5 hours ago
-
Спортсмени із Житомирської області здобули призові місця на чемпіонаті з аеробіки - 6 hours ago
-
Укрпошта попереджає про фейкові фішингові розсилки від свого імені - 7 hours ago
-
Житомирська міськрада хоче інвентаризувати землі на Крошні - 10 hours ago
-
Фірма екснардепа у Житомирі організувала схему уникнення від мобілізації - 02/06/2023
-
На Звягельщині розшукують зниклого Юрія Поліщука - 02/06/2023
-
Як «парламентарі» від Житомирщини голосували за закон про відновлення перевірок для бізнесу - 02/06/2023
-
«Житомирводоканал» витратить майже 380 тисяч на SMS-розсилку абонентам - 01/06/2023
-
У Житомирі погасили марку «Діти Перемоги малюють Україну майбутнього» (ФОТО) - 01/06/2023
-
Житомирський юнак передав прикордонникам гроші, які зібрав, граючи на баяні на вулицях - 01/06/2023
У міськраді розповіли куди “зникли” понад 20 садочків та хто використовує ці приміщення
Відповідь на запит.
У Житомирі з 1994 року закрили понад 20 дошкільних навчальних закладів. Деякі будівлі знесли, але більшість використовують для інших потреб. Про це “Вголос.zt” у відповіді на інформаційний запит повідомив заступник міського голови Матвій Хренов.
За шість років, починаючи з 1994, закрили 10 пристосованих дошкільних навчальних закладів комунальної власності міста, які не відповідали санітарно гігієнічним вимогам утримання у них дітей. Будівлі ДНЗ № 4 та № 14 знесли. Інші приміщення садочків переобладнали для потреб земвідділу, шкіл, лікарні, поліції та аудиторської служби. З них лише приміщення дитсадочка №24 по вул. Бердичівській, 107 тимчасово не використовується.
Крім того, ліквідували ще три дошкільні навчальні заклади комунальної власності. ДНЗ № 8 передали для потреб приватної школи з поглибленим вивченням англійської мови та івриту ОР “Авнер”. Для потреб духовної семінарії використовують будівлю садочка № 31, що знаходився по дев’ятому Піонерському провулку, 5. Управління освіти міської ради використовує приміщення колишнього садочка № 16.
Попри те, що наявність дошкільних навчальних закладів у місті є досить болючою темою, ліквідовані й деякі дошкільні навчальні заклади відомчого підпорядкування. Це зокрема, садочки, які належали Житомирській залізниці, льонокомбінату, Соколовському кар’єру, комбінату “Рекорд”, фірмі “Житомирінвест”, науково-дослідному інституту хмелеводства, а також заводам “Електровимірник”, “Станків-автоматів” та “Хімволокно”. Нині більшість з цих приміщень використовують відомства у своїх господарських потребах, але є такі, що вже напівзруйновані та не використовуються. Приміщення ДНЗ № 62, що по вул. Космонавтів 36, яке раніше належало фірмі “Житомирінвест”, використовують для потреб міської станції переливання крові. Для потреб поліції області дісталось ще два колишніх садочки: № 12 та № 20.
Лише три садочки відомчого підпорядкування передали до комунальної власності та нині вони використовують для потреб освітніх закладів, а саме: ДНЗ №2 для ДНЗ № 32, ДНЗ № 7 для НВК № 11, ДНЗ № 15 для ЗОШ.
Як раніше вже повідомляв “Вголос.zt”, у Житомирі функціонують 45 дошкільних навчальних закладів, а вільних місць в наявних садочках міста катастрофічно не вистачає. Щоб вирішити проблему – необхідно щонайменше ще три дошкільні навчальні заклади на 1000 місць: по 320-330 місць кожен садочок. В експлуатацію планується ввести дошкільний навчальний заклад №58 на 320 місць та відновлений ДНЗ №32 потужністю на 105 місць. Варто зауважити, що обидва садочки обіцяли відкрити ще у позаминулому році.
Нагадаємо, у 2016 році на 100 місць у дошкільних навчальних закладах Житомира “припадало” 153 дитини. У Радомишльській міській раді не знають, скільки садочків та дітей дошкільного віку в місті.