У Новограді-Волинському встановлять пам’ятник козацькому полковнику

У Новограді-Волинському встановлять пам’ятник козацькому полковнику

Зведуть на місці демонтованого монумента.

Новоград-Волинська міська рада встановить пам᾽ятник козацькому полковнику Михайлу Тиші неподалік від залізничного вокзалу. Монумент зведуть на місці демонтованого пам᾽ятника воїнам першої кінної червоної армії. Проект рішення міської ради оприлюднено на сайті органу місцевого самоврядування.

«Михайло Тиша є звягельським (новоград-волинським) полковником. До початку Національно-визвольної війни українського народу в середині 17 ст. займався у Новограді-Волинському пошиттям одягу з хутра. Відомий історик Іван Крип’якевич зараховував його до числа заможних волинських міщан», – йдеться у енциклопедії історії України.

Михайло Тиша був одним із очільників антиурядового виступу звягельських міщан і селян із прилеглих сіл. Саме до його заслуг відносять захоплення Звягельського замку і місцевого костьолу. Під його керівництвом повстання поширилося на сусідні Луцьк, Рівне, Острог та інші міста.

Будучи сотником, полковник Тиша брав участь у походах Богдана Хмельницького. А вже у 1649 був обраний на посаду полковника Звягельського полку.

Після розформування Звягельського полку в «Реєстрі Війська Запорозького» Тиша записаний як козак Овруцької сотні Київського полку. Подальших відомостей про нього в історичних джерелах немає.

Нагадаємо, що на пам’ятник Олегові Ольжичу на однойменній вулиці у Житомирі мерія витратить півмільйона гривень. Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Житомирі можуть встановити вже цього року.

Leave a Comment