У поліції розповіли про резонансні розслідування грабежів і розбоїв

На Житомирщині з початку року поліцейські викрили 12 груп, які спеціалізувались на розбійних нападах, майже 2,5 тисячі крадіїв  та понад три десятки груп злодіїв, переважно домушників. Більшість підозрюваних продовжує займатись тим же – розбоями або крадіжками, оскільки  обрана їм міра запобіжного заходу, не пов’язана із позбавлення волі. Про це повідомив начальник кримінальної поліції Сергій Крупєй, – інформує відділ комунікації поліції області.

«Загалом упродовж року підрозділами кримінальної  поліції області викрито 12 груп, які спеціалізувались саме на розбійних нападах, не гребуючи при цьому й грабежами та незаконними заволодіннями транспортом», – сказав Сергій Крупєй.

Найбільш гучне викриття – 10 жовтня у м. Чернівцях 5 членів банди відразу після їх чергового нападу на валютника затримували оперативники кримінальної поліції та бійці КОРДУ кількох областей та Департаменту карного розшуку. Це було масштабне злочинне угрупування, яке спеціалізувалось саме на нападах на «мінял». Але їх фініш розпочався з розбою на житомирського підприємця у березні 2018. За півроку оперативники кримінальної поліції провели величезний обсяг заходів, щоб встановити коло осіб, ймовірно причетних до нападу. У результаті  вдалося отримати свідчення проти 10 членів банди, чия «діяльність» позначилася, як мінімум, у Житомирській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

На Дніпропетровське «біле братство», що займалось виготовленням та розповсюдженням амфетаміну та інших синтетичних наркотиків на території з десятка регіонів України вийшли через замах на вбивство, що був скоєний у липні поблизу с. Оліївки Житомирського району. Нині кілер та організатор злочинного угрупування під вартою. Але документування та викриття їх «занять» й досі триває. Під час учинення злочину та згодом у ході обшуків в обох фігурантів були вилучені зброя, боєприпаси, вибухівка та наркотики.

Крім того, у жовтні затримали 5 жителів Львівщини, які займались розбоями по всій Україні.

«До тяжких крадіжок статистика відносить лише крадіжки, учинені з проникненням у приміщення, але звичайній людині від цих цифр ні толку, ні радості, якщо до неї в оселю проник злодій та виніс звідти усе цінне. Та навіть просто заліз  – і все: людина уже не може почуватися захищеною навіть вдома. Упродовж року поліцейські встановили майже 2,5 тисячі крадіїв та викрили понад три десятки груп злодіїв, переважно домушників. Більшість підозрюваних, як не парадоксально звучить, продовжує займатись тим же – розбоями або крадіжками, оскільки  обрана їм міра запобіжного заходу, не пов’язана із позбавлення волі», – додав начальник кримінальної поліції.

У лютому затримали у Житомирі трьох жителів Харківщини, підозрюваних у близько десятка крадіжок на території Житомирської, Рівенської та Хмельницької областей.

У квітні у  м. Бердянську оперативники затримували жителя Київщини та його співмешканку із Запоріжжя, підозрюваних у вчиненні близько десятка крадіжок у м. Житомирі, Запорізькій та Київській областях. Співмешканці-гастролери приїжджали до Житомира на певний час і оселялися у готелі. Для злодійського промислу обирали багатоповерхівки: чоловік у під’їзді вивчав замки вхідних дверей, а потім сигналізував жінці, що лишалася зазвичай зовні,  та по домофону набирала потрібну квартиру. Якщо господарів вдома не було, підозрюваний відмикав замки спеціальними засобами і напаковував сумки цінностями, які можна було винести з квартири, не привернувши до себе зайвої уваги. Викрадене співмешканці перепродували для заробітку на наркотики, оскільки обоє наркозалежні.

Іномарку з трьома чоловіками та жінкою, обґрунтовано підозрюваними в обкраданні квартири житомирянина, працівники Управління карного розшуку та Житомирського відділу поліції зупинили на світанку 29 серпня, за чверть години після вчиненого ними злочину на околиці обласного центра.

27 листопада на одній з центральних вулиць обласного центру у результаті спільних заходів оперативники кримінальної поліції та бійці КОРДу ГУНП затримали злочинну групу відразу після чергової крадіжки. Нині їм уже оголошено про підозру у вчиненні 3 таких злочинів.

Затримана групи із 3 осіб, які спеціалізувались на крадіжках з сільських магазинів – так звана ОЗГ «Сєдого». Обвинувачення щодо них по 12 фактах у серпні було направлено до суду.

 

Нагадаємо, у приміщенні ОДА обікрали паб “Майдан Корольова №1”. Двоє братів обікрали пенсіонерів. Зірвали сережки й з прикутої до ліжка бабусі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *