У поліції спростували чутки про смерть від COVID-19 двох жителів  Коростенського району

У поліції спростували чутки про смерть від COVID-19 двох жителів  Коростенського району

Поліцейські нагадують про адміністративну відповідальність за поширювання неправдивих чуток.

У мережі інтернет 23 березня з’явилась недостовірна інформація про смерть від COVID-19 двох жителів  Коростенщини. Офіційно повідомляємо, що станом на 24 березня жодного випадку захворювання у Коростенському районі лабораторно не підтверджено. Відтак поліцейські радять утриматись від поширення чуток та панічних настроїв. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області.

“18 березня у м. Коростені у будинку за місцем проживання померла жінка, 1981 року народження.  22 березня у с. Іскоростені у будинку батьків була зареєстрована смерть  місцевого жителя, 1997 року народження. Тіла обох були направлені для проведення судово-медичної експертизи  та встановлення причин смерті.

У першому випадку у свідоцтві про смерть жінки експертами зазначено, що причиною є атеросклеротична хвороба серця, гостра серцева недостатність, щодо хлопця – набряк легень, легенево-серцева недостатність, ішемічна кардіоміопатія.

Водночас, як розповів начальник Коростенського відділу поліції Валерій Столяр, під час опитування рідних померлих встановлено, що симптомів вірусного захворювання, як то температури, кашлю тощо, в обох не було.

Відтак жодних об’єктивних підстав стверджувати про наявність вірусного захворювання у померлих наразі немає”, – йдеться у повідомленні.

Поліцейські нагадують про адміністративну відповідальність за поширювання неправдивих чуток, передбачену статтею 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.  Санкція статті визначає покарання у вигляді штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20 % заробітку.

Нагадаємо, у двох хворих житомирян експрес-тест підтвердив коронавірус. Закінчився термін самоізоляції для прихожан церкви, які контактували з хворою на коронавірус.

Leave a Comment