У стоматполіклініках люди обиратимуть: лікуватися за бюджетом чи госпрозрахунком

У стоматполіклініках люди обиратимуть: лікуватися за бюджетом чи госпрозрахунком

Якість другого буде кращою.

Госпрозрахунок у стоматологічних поліклініках вступає з першого червня. Заступник міського голови Матвій Хренов сказав, що час до літа використають для того, щоб покращити матеріальний стан стоматологічних відділень і забезпечити більш якісним розхідним матеріалом.

Стоматологія фінансується через державну субвенцію. І цих коштів колосально недостатньо. На одне відвідування для людини виділяється 34 копійки. Цих коштів недостатньо, щоб провести, наприклад, якісне пломбування зуба. Вартість цієї процедури не може бути менша ніж, 90-100 гривень”, – сказав Матвій Хренов.

За словами заступника, людина сама може зробити вибір. По госпрозрахунку вона зможе отримувати якісніші витратні матеріали, без черги і на сучаснішому обладнанні.

Якщо людина не має можливості, то буде обслуговуватись по бюджету. Якість, на жаль, на цьому страждає. Бо це будуть ті матеріали, на які вистачить коштів. Але, буду чесним, впровадження госпрозранунку на 20 % не закриває цю проблему. Кошти, які виділяє держава через субвенції, покривають лише зарплатню та комунальні послуги. Але для стоматології дуже важливими є розхідні матеріали. Госпрозрахунок – це лише початок вирішення проблеми”, – наголосив він.

Ціну госпрозрахунку в комунальних закладах обіцяють меншою, ніж у приватних. Госпрозрахунок буде безприбутковий.

У Житомирі є два комунальні заклади, які підпадають під це. Дитяча комунальна стоматологія буде безкоштовною.

Поки що на зміну крісел, розхідних матеріалів та іншого планують 1,5 млн грн.

Нагадаємо, що дефіцит для житомирської стоматології цьогоріч становить близько трьох мільйонів гривень.

Leave a Comment