У Свято-Михайлівському кафедральному соборі звучатиме спів трьох хорів на шести мовах

У Свято-Михайлівському кафедральному соборі звучатиме спів трьох хорів на шести мовах

У великодню ніч житомиряни стануть свідками унікального богослужіння.

У великодню ніч з 30 квітня на 1 травня житомиряни матимуть змогу стати свідками унікального богослужіння. У Свято-Михайлівському кафедральному соборі звучатиме спів трьох хорів, а текст святкового тропаря – на шести мовах.

mih-0082

«За хорошою традицією нашого храму Тропар Воскресіння Господнього, разом з кліром собору, ми кожного року намагаємося виконати на якійсь новій мові. Це співання, читання Святого Письма на багатьох мовах свідчить про вселенскість цього свята, яке об’єднує багато народів. В нашому храмі буде співатися тропар українською, слов’янською, грузинською, грецькою, латинською та французькою мовами», – розповів священнослужитель Свято-Михайлівського кафедрального собору, протоієрей Олександр Стахурський.

Вночі у храмі можна буде почути спів одразу трьох хорів – Архієрейського, що лунатиме згори, Кліросного, що буде розміщений внизу, поряд з прихожанами, та хор священників. Службу планує очолити архієпископ житомирський і овруцький – Ізяслав. Після священнослужіння відбудеться освячення «кошиків».

«Важливо, щоб кожне свято, яке ми очікуємо, не закінчувалося тільки сприйняттям його очима і тілесно. Варто зосередитися на думці, залежно від рівня духовного становлення особистості, звичайно, і зрозуміти для чого Христос народився в Різдві? Для чого розп’явся перед Пасхою у п’ятницю? Для чого Він Воскрес? Відповідь – для мене конкретно. За мої гріхи…, отже, маю ставати кращим і змінюватися», – додав до своїх слів отець Олександр.

Нагадаємо, у соборі святої Софії привітали Яна Пурвінського з 25-річчям єпископського служіння.

Leave a Comment