У ці дні йде війна на відштовхування справжньої української культури, – Юрій Кондратюк

Директор Житомирського обласного центру народної творчості Юрій Кондратюк вважає, що одним із проявів гібридної війни в Україні є рух на знищення національної культури. Про це він розповів кореспондентам «Вголос.zt».

«У ці дні йде війна не тільки на сході – йде війна на відштовхування української справжньої культури. Війна між традицією і тим, що насаджується. Я переконаний, що українська національна ідея складається з двох речей: економіки та культури. Але на жаль, сьогодні спостерігається дивний, незрозуміло ким керований, рух на знищення української культури. Якщо ж знищиться українська традиційна культура, то потім можуть прийти китайці, монголи чи росіяни (не принципово) – і це вже буде не Україна. Тому Житомирських обласний центр народної творчості й надалі займатиметься вивчення і пропагуванням традиційних видів українського мистецтва», – зазначив він.

goncharu-44

Відтак, у центрі народної творчості планують організувати майстер-класи із глиняної мініатюри, плетіння з кукурудзяного листя, з різьби по дереву. А на початку лютого для житомирян уже провела свій майстер-клас сім’я гончарів із Брусилівського району.

Саме традиційне мистецтво та автентику Кондратюк вважає найліпшими способами вдало репрезентувати України для світової спільноти та Європи зокрема.

«Скільки б ми в Житомирі не пропагували квілінги, танці живота та інші чужинські речі (вони, мабуть, мають теж бути), вони не зможуть прирівнятися до традицій. Українська культура якраз і базується на традиціях. Вигідно представити Україну як державу у Європі ми зможемо лише завдяки їм. Ми не зітремося там на фоні всіх інших народів. Я не один раз чув, наприклад, від поляків, мовляв, тримайтеся традицій, бо Європа більше сприймає „стерте“, а не яскраве-відокремлене, бо оця самоідентифікація там не настільки підтримується», – акцентує він.

yuri-kondratyuk-collage-hands

Нагадаємо, ознайомитися з головними порадами, як правильно обрати справжній український гончарний посуд, виготовлений за прадавніми технологіями, можна за посиланням.


Текст: Олександр Трохимчук
Фото: Анна Максимова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *