У Житомирі 14 сімей бійців АТО придбали житло за державні кошти

У Житомирі 14 сімей загиблих бійців АТО та інвалідів І-ІІ групи минулого року отримали кошти для придбання житла від держави. Грошова компенсація для придбання житла  передбачена постановою Кабінету Міністрів України № 719 від 19 жовтня 2016 року «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов». Про це розповіла начальник департаменту праці та соціального захисту населення Вікторія Краснопір.

«Особливість цієї постанови у тому, що держава виділила кошти, які формуються відповідно до списку, а ми вже, безпосередньо, перераховували їх на рахунки цих людей. Пільговики також могли долучати до виданої суми свої кошти чи кошти благодійників і обирати житло за власним бажанням. Всі ті, хто придбав жило – задоволені», – сказала вона.

Розмір грошової компенсації розраховувала спеціально створена комісія, у склад якої ввійшли фінансисти, представники громадських організацій, юристи, працівники відповідних управлінь за формулою постанови. На процес купівлі житла дається один рік. В іншому випадку фінанси потрібно повернути до державного бюджету.

«Ми супроводжуємо цих людей увесь час, консультуємо, щоб кожен пільговик встиг придбати житло і не довелося повертати невикористані кошти. На сьогодні у нас лише один член родини атовця, який стояв у черзі, не отримав грошову компенсацію, але ми робимо усе можливе, щоб своєю пільгою він скористався», – додала Вікторія Краснопір.

Нові списки переліку людей, які стоятимуть на квартирному обліку, формують за передбаченням постанови до 1 квітня 2017 року. Завдяки єдиному державному автоматизованому реєстру пільговиків, людині, яка не знає про своє право стати у чергу «на житло», про це повідомлять працівники районних рад.

Нагадаємо, 40 родин військовослужбовців придбали житло за рахунок державної субвенції. 76 родин учасників АТО отримали кошти для придбання житла. 2,5 тисячі рукавиць, шкарпеток, подушок та бандан створив «Бабусин батальйон» для бійців АТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *