У Житомирі більше не будуть використовувати паперові проїзні квитки в громадському транспорті

У Житомирі більше не будуть використовувати паперові проїзні квитки в громадському транспорті

До кінця року планують повністю перейти на електронні квитки.

У Житомирі до кінця року планують перейти на автоматизовану систему оплати проїзду в громадському транспорті. Нині більше, ніж на п’яти маршрутах уже є мобільні валідатори для автоматизованої оплати проїзду. Про це повідомив директор КП «Житомирcьке трамвайно-тролейбусне управління» Андрій Нечуйвітер під час прес-конференції.

Як повідомляв «Вголос.zt», з 27 лютого у кіосках Житомира почали реалізовувати електронні квитки. Вартість самої пластикової картки становить 20 грн. Упродовж березня нею можна користуватися у якості проїзного, а в наступні місяці – поповнювати.

За словами Андрія Нечуйвітра, нині картки без поповнення рахунку не продають. Такий електронний квиток обов’язково потрібно поповнювати на суму вартості проїзного квитка.

«Зараз кондуктори беруть кошти і видають квиток, користуючись електронними картками, які є у кожного, для того, щоб активізувати валідатор. Згодом електронна картка буде використовуватися житомирянами як проїзний, її пасажир прикладатиме до терміналу та отримуватиме квиток. Нам це дасть можливість зрозуміти, яку кількість пасажирів перевозить Житомирське ТТУ – пільговиків, пенсіонерів, учнів, платних пасажирів. Для нас основна задача максимально зберегти ту кількість кондукторів, які працюють, та забезпечити їх роботою контролерами», – сказав Андрій Нечуйвітер.

Як повідомив заступник міського голови Дмитро Ткачук, паперових проїзних більше випускати не будуть. А от паперові відривні квитки ще використовуватимуть паралельно з автоматизованою оплатою упродовж півроку. Вартість придбаної системи для автоматизованої оплати становить 12 млн грн з розрахунку один термінал на транспортний засіб. Планують встановить по два такі термінали.

Нагадаємо, сотні житомирян придбали е-квитки у перший день продажу. Жителі мікрорайону Крошні у Житомирі вимагають повернути маршрути №№ 53 і 53-А.

Leave a Comment