У Житомирі через несанкціонований доступ до банківської системи викрали понад 14 млн грн

У Житомирі через несанкціонований доступ до банківської системи викрали понад 14 млн грн

Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів. 

Днями детективи Слідчого управління ГУНП повідомили про підозру чотирьом жителям Житомира та району у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів. Головний бухгалтер філії банку, підприємець та приватні особи через несанкціонований доступ до автоматизованої фінансової системи упродовж 2011-2016 років заволоділи понад 14 млн гривень. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області. 

“Під час досудового розслідування викрито схему привласнення грошових коштів банку. Так, головний бухгалтер однієї з філій перераховував кошти на рахунки фізичної особи підприємця та особисті приватних осіб на суми від 40 до 500 тисяч гривень.

Ці кошти у подальшому, після підписання заяв на видачу готівки, на підставі  підроблених документів були  ними отримані у відділенні каси банку та використані на власний розсуд, у тому числі для ведення господарської (підприємницької) діяльності.

Загалом у ході досудового розслідування встановлено таємне викрадення грошей на загальну суму понад 14 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

Відтак чоловіки підозрюються у вчиненні кримінальних діянь, передбачених ч. 4, 5 ст.185 (Крадіжка, вчинена у великих (в особливо великих) розмірах або організованою групою), ч. 2 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення), ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України.

Відповідно до санкцій статтей підозрюваним може загрожувати покарання у вигляді ув’язнення на термін від 7 до 12  років з  конфіскацією майна. Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.

Злочинну діяльність групи викрили детективи Слідчого управління ГУНП за оперативного супроводу поліцейських Управління стратегічних розслідувань в області ДСР НП України та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Нагадаємо, під час будівництва водопроводу та станції знезалізнення підрядник привласнив понад півмільйона. Судитимуть екс-директора житомирського підприємства, який привласнив понад 400 000 гривень.

 

Leave a Comment