У Житомирі лідер гурту “Бумбокс” говорив про міжнародну співпрацю та рок-н-рол

У рамках другої частини туру “Люди” 25 вересня до Житомира завітав український гурт “Бумбокс”. Тур присвячений виходу максі-синглу “Люди” – другому синглу в історії гурту, до якого увійшли п`ять пісень. Лідер гурту Андрій Хливнюк під час прес-конференції у Житомирі розповів про сингл, нового учасника гурту, сайд-проекти, виступ музикантів “Бумбоксу” з Девідом Гілмором (Pink Floyd) та співпрацю з Білоруським Вільним Театром.

Про максі-сингл “Люди” та приєднання до гурту нового учасника

Це платівка, яка зайняла багато часу, адже пісні, які до неї увійшли, були написані і записані протягом двох років. Але ми отримали масу насолоди, тому що в процесі роботи над нею до нас приєдналася ще одна людина – талановитий піаніст Павло Литвиненко. Він уже зробив вагомий внесок у команду, тому що фактично став співавтором і музпродюсером наступної платівки, яка зараз готується до виходу. Ви розумієте, рано чи пізно, на якомусь етапі, рок-групі знадобиться хоча б одна людина, яка вміє грати. В нашому випадку це Паша Литвиненко. А якщо серйозно, накопичилося достатньо пісень, записаних під час співпраці з різними музикантами, де є партії клавішних інструментів. І логічно, що люди просять на концертах, щоб їх грали, і тому така людина нам знадобилася”.

Про сайд-проекти та співпрацю з Білоруським Вільним Театром

“Бумбокс” теж колись був сайд-проектом, і що на сьогодні є мінімум три сайд-проекти, які частково відносяться до гурту. Зокрема, барабанщик Олександр Люлякін є співорганізатором і співзасновником молодої команди The Erised. А в рамках співпраці з Білоруським Вільним Театром він став композитором дуже відомого у світі спектаклю “Burning Doors”. Йому допомагав британський сауд-дизайнер Річард Хаммартан. У виставі розповідаються історії трьох людей мистецтва, що опинилися у в’язниці – активістки Марії Альохіної, художника Петра Павленського та кінорежисера Олега Сенцова. Світова прем’єра відбулася 23 серпня у Лестері. А 12 жовтня пройде пряма трансляція спектаклю з Манчестера.

bumboks2-1-yz-1

“Вистава вже отримала найвищі відгуки в світі, зокрема від The Guardian, The Reviews Hub, British Theatre Guide. Номінована на кращий спектакль цього року у номінації кращий режисер, кращий композитор, краща трупа. Сформувався такий пул з творчих людей різних напрямків, не тільки поп-музики чи рок-музики, але й режисерів, акторів, відомих на весь світ, які поставили собі на меті боротися з політичними репресіями, зокрема й проти представників мистецтва. І одна з таких акцій – це те, чим ми зараз займаємося – має на меті привернути якомога більшу увагу преси до ув`язнення Олега Сенцова, режисера, якій відбуває зараз 20-річне покарання ні за що. Білоруський Вільний Театр зробив метою акції звільнення Сенцова у той чи інший спосіб. Тобто зчинити такий міжнародний галас, який би зробив неможливим подальше утримування його та інших політв`язнів. Я сподіваюся, що прем’єра вистави відбудеться і в Україні”.

Це друга спільна робота Білоруського Вільного театру і групи “Бумбокс”. Першою, в жовтні 2015, була гучна акція “I’m with the Banned – Staging a Revolution” (Я із забороненими) – концерт солідарності, в якому взяли участь Девід Гілмор, Pussy Riot, Brutto, Бумбокс, Кім Кетрелл, Джеремі Айронс та інші.

Учасники гурту Бумбокс дуже переживали і нервувалися перед репетицією з Гілмором (Pink Floyd), а врешті решт він сказав, чого ви паритесь, я слухав вашу музику, нормально, там достатньо акордів для хорошої гармонії”.

“Касети – це не мертвий формат”

“Тому що я сам слухаю касети і багато з моїх знайомих має касетні програвачі. Але найголовніше – це концепція: гурт, який називається касетним програвачем, не може не виходити на касетах. Мені це цікаво, і я думаю, що ми будемо виходити на касетах і надалі”.

Про Житомир

“Мені приємно приїжджати до Житомира, у мене тут друзі, знайомі, у вас тихе затишне містечко. Але в ньому кожен раз не пограєш, тому що це недалеко від Києва, а в Києві ми граємо на великих майданчиках і люди приїжджають у тому числі і з Житомира. Плюс майданчиків не так багато, цього разу ми граємо в театрі, і вже я встиг почути від людей: а як же, а чого в театрі і так далі”.

Про пісню “Рок-н-рол” та про те, що таке рок-н-рол

“Я би сказав, що це думки людини, яка якимось чином до цього має відношення, маючи свого слухача і думки з приводу того, що це таке. Була трошки завіса піднята про те, як це в нас відбувається.

Це такий собі маніфест, пісня-поза, тому що вона записана російською, якраз у період, коли ніхто російською намагається не видаватися. Записана також і для того, щоб показати, що тут ніяких репресій нема, і я можу вільно видавати пісні будь-якою мовою і вони будуть ставати хітами в Україні. І що це все брехня про якісь там жорсткі мовні репресії російського населення.

Поспіть 10 років в тамбурах, і тоді зрозумієте, про що ця пісня. А якщо серйозно, то поп-артистам нема чого говорити про рок-н-рол, от якби ми грали хеві-метал (сміється), можна було б говорити про рок-н-рол. А так він живе, мені здається, в автобусі, на концерті, і на студії. Все інше – це просто побут, якісь технічні штуки, промоушен. Ні в продажі футболок, ні в продажі касет, ні в інтерв’ю, а тим більше в прес-конференціях ніякого рок-н-ролу нема”.

bumboks-2-yz-101

Лідер гурту поділився, що взагалі дуже круто, коли до тебе на концерт приходять люди, які знають матеріал, який ти записуєш, адже це мрії, які збуваються. Він не захотів давати настанов, адже “Бумбокс” – просто поп-рок хіп-хоп команда, і що він особисто просто хотів би іноді співати не в душі і не на кухні, а в студії й на концертах. Йому це подобається і це спосіб життя, який він обрав.

І насамкінець Андрій Хливнюк анонсував два акустичні концерти в форматі «тріо» (Андрій Хливнюк, Андрій Самойло та Валентин Матіюк), які відбудуться 19 і 20 листопада в київському клубі Centrum.

Автор: Олена ВАХОВСЬКА.

25 вересня в Житомирському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. І. Кочерги о 19:00 відбувся грандіозний концерт гурту “Бумбокс”.

bumboks-6-yz-101-kopyya bumboks-4-yz-101-kopyya bumboks-3-yz-101-kopyya bumboks-101-yz-101 bumboks-100-yz-101 bumboks-99-yz-101 bumboks-98-yz-101 bumboks-97-yz-101 bumboks-96-yz-101 bumboks-80-yz-101 bumboks-79-yz-101 bumboks-72-yz-101 bumboks-69-yz-101 bumboks-60-yz-101 bumboks-55-yz-101 bumboks-51-yz-101 bumboks-46-yz-101-kopyya bumboks-42-yz-101-kopyya bumboks-28-yz-101-kopyya bumboks-23-yz-101-kopyya bumboks-19-yz-101-kopyya bumboks-9-yz-101 bumboks-7-yz-101

Автор фото: Дмитро САВЧЕНКО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *