У Житомирі майстер народної творчості Валерій Березівський продемонстрував гру майже на п’ятдесяти музичних інструментах

Семінар-практикум «Традиційні українські народні музичні інструменти. Сопілка» відбувся 1 березня у Житомирському обласному Центрі народної творчості.
У заході взяли участь керівники фольклорних колективів, методисти з фольклору районних та міських будинків культури.
У рамках семінару-практикуму учасники мали творчу зустріч з Валерієм Березівським — майстром народної творчості з виготовлення українських народних музичних духових інструментів. Він не лише захоплююче розповідав про виготовлення та різновиди українських музичних інструментів, але й демонстрував їх звучання. Загалом Валерій зіграв маже на п’ятдесяти власних інструментах. Завдяки цьому талановитому майстру присутні могли почути звучання таких музичних інструментів як: флейта, барабан, свистульки, свиріль (флейта Пана або ребро), і різні види сопілок (дводенцівка, флояр, звичайна сопілка) та інших.

1zLOX9Voegw 7irNA9UKWTo CAtvLkvAcYM
За вагомий внесок у збереження, відродження, популяризацію народного мистецтва Березівському вручили подяку від управління культури облдержадміністрації.
«Мені траплялись такі музиканти, які краще будь-якого майстра знають, яким повинен бути їхній музичний інструмент. І це дуже добре, коли музиканти вміють виготовити його для себе, а майстри вміють грати на тому, що вони створюють», — розповів він.

ePYcGTpmjvI hVXAdoMm1V4 LrMPVp6jLm4

Яскравою була і друга частина семінару-практикуму — концертна програма. Музиканти області, учні музичних шкіл, а також ансамбль народної музики «Чіп» з Володарсько-Волинського району під керівництвом Олега Шишука радували присутніх своєю музичною творчістю.
Організатори вирішили в майбутньому провести подібний семінар-практикум в Житомирському музичному училищі ім. В. С. Косенка.
автор: Катерина ДЕЙНЕКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *