У Житомирі на харчування школярів виділили майже 22 мільйони гривень

У Житомирі на харчування школярів виділили майже 22 мільйони гривень

З міського бюджету.

В обласному центрі з міського бюджету на харчування учнів  виділили 21 млн 910 тис. 90 грн. Про це інформує прес-служба міської ради. 

“Видатки з міського бюджету на організацію харчування учнів у закладах загальної середньої освіти  на  2018 рік склали   21 млн 910 тис. 90 грн, із них для учнів 1-4 класів – 15 млн 983 тис. 40 грн, учнів пільгових категорій – 5 млн 927 тис. 50 грн. Організовано  за кошти міського бюджету харчування  дітей пільгових категорій: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – 233; дітей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» – 532; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах – 103; дітей, один з батьків яких є учасником АТО – 1 тис. 662. Харчування дітей організовується у відповідності до 4-х меню: для 1-4 класів на 8,00 грн.; для 1-4 класів на 8,00 грн.,+ батьківська доплата; для дітей пільгових категорій на 15,40 грн.; для дітей, які відвідують групи продовженого дня”, – сказала заступник начальника управління освіти міської ради Світлана Ковтуненко,

За словами заступника міського голови Вікторії Краснопір, з міського бюджету виділено кошти на організацію безкоштовного харчування учнів 1-4 класів у розрахунку 8 грн на дитину, але в умовах постійного зростання цін на таку ціну організувати повноцінне харчування дітей досить складно. На 8 грн можливо забезпечити лише 20-30% реальних потреб у харчуванні дитини такого віку. Звичайно, кожна родина сама вирішує як дитина має харчуватися. Тому батьки самі обиратимуть: або ж дитина харчується безкоштовно (8 грн оплачується з міського бюджету), або ж харчування дитини відбувається за рахунок співфінансування: 50% з міського бюджету плюс 50% доплачують батьки, що вже на 80-85% забезпечить потреби дитини у збалансованому харчуванні дитини відповідного віку. Звичайно, за батьками залишається право відмовитися від харчування дитини в школі. З нового року внесено певні зміни у меню для дітей 1-4 класів. Замість бургерів дітям запропоновано йогурт із печивом. Адже кисломолочні продукти є більш корисними для здоров’я дітей молодшого шкільного віку.

Крім того, з 10  вересня усі школи міста будуть на Google диску у відкритому доступі завантажувати свої фото сніданків та контрольної порції.

Нагадаємо, учні початкових класів Малина харчуватимуться не лише за кошти батьків. У житомирській школі №33 учні отруїлися рослинами.

 

Leave a Comment