У Житомирі нарешті відремонтують будівлю магістрату, що на Замковій Горі

У Житомирі нарешті відремонтують будівлю магістрату, що на Замковій Горі

На це планують витратити майже 808 тис. 810 грн.

У Житомирі проведуть реставраційно-ремонтні роботи внутрішніх приміщень магістрату, який знаходиться по вулиці Кафедральній, 3. На це планують витратити майже 808 тис. 810 грн. Відповідне оголошення про проведення допорогової закупівлі оприлюднив департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Житомирської облдержадміністрації на порталі публічних закупівель «ProZorro».  Кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 27 жовтня.

Варто зауважити, що будівля колишнього магістрату була зведена у 18 столітті. в стилі неоренесансну. Магістрат був побудований як адміністративне приміщення для градоначальника Житомира і його управління. Будівля пережила дві війни і революцію, виконувала роль ринку, у якому розміщувались м’ясні павільйони, згодом житлового будинку. У 1941 році під час Другої Світової війни магістрат був знищений, а 10 років потому ратуш відреставрували, повністю відтворивши її архітектурну подобу, і вона стала будівлею Житомирського обласного краєзнавчого музею. Ремонт будівлі тривав понад 8 останніх років, а закінчити його так і не змогли у зв’язку з браком фінансування.

Нагадаємо, що торік управління культури облдержадміністрації просило 1 млн 114 грн на ремонт магістрату. Про це «Вголос.zt» розповів депутат обласної ради Дмитро Кропачов. За його словами, Магістрат відремонтований на 90%. Після завершення ремонту сюди мають “переїхати” бивні мамонта, які зберігаються в підвалі Хрестовоздвиженської Церкви.

Leave a Comment