У Житомирі побудують перший у світі меморіал жертвам політичних репресій

У Житомирі побудують перший у світі меморіал жертвам політичних репресій

Землю під нього вже виділили.

У Житомирі незабаром спорудять Меморіал жертвам політичних репресій 1937-38 років. Він, запевняють ініціатори його створення, буде першим у світі.

«У Житомирі у часи репресій було засуджено 50 тисяч осіб, а розстріляно — 35 тисяч. Тому я звернувся до польської громади міста із ініціативою провести мітинг-реквієм пам’яті репресованих», – сказав ініціатор заходу, директор фонду «Голокост націй» Віктор Борківський.

Для будівництва меморіалу, за його словами, потрібно 15 млн грн. Тож пропонує кожному житомирянину здати по 15 грн на його будівництво. Відразу на заході роздавав квитанції із касовими ордерами. Щоб не думали, що це якась авантюра — пояснив Віктор Борківський.

«Більше збирати не хочу. Скільки я внесу — це моя справа. Але щоб не було обтяжливо — збираємо всього таку суму. Все тільки на рахунок. Щоб було видно: прийшли гроші і видно, куди вони пішли», – додає організатор акції.

Нагадаємо, що у липні минулого року під Житомиром знайшли рештки людей, порубаних енкаведистами. У Новограді-Волинському може з’явитися меморіал загиблим воїнам танкового батальйону.

Leave a Comment