У Житомирі покажуть фільм про Почесного громадянина міста

У Житомирі покажуть фільм про Почесного громадянина міста

Показ відбудеться 14 вересня.

У кінотеатрі імені Івана Франка 14 вересня о 16:30 відбудеться презентація фільму «Вогонь самопосвяти», присвяченого Олегу Ольжичу – Почесному громадянину Житомира (присвоєно посмертно), видатному українському поету, політичному діячу археологу. Вхід вільний. Про це повідомила прес-служба міської ради.

«Вогонь самопосвяти» розпочинає цикл фільмів про видатних земляків.  Режисер фільму –Петро Авраменко. Сценарій – Василь Врублевський, Петро Авраменко.

Довідково: Олег Ольжич народився в Житомирі 21 липня (8 липня ст. ст.) 1907 року. Батько —відомий поет та письменник Олександр Іванович Кандиба (псевдонім Олександр Олесь), мати — Віра Антонівна Свадковська, гімназійна вчителька.

Сьогодні в Україні виходять книги з творами Олега Ольжича, поставлений біографічний фільм «Я камінь з Божої пращі», його ім’ям названо одну з київських вулиць. Ця видатна і трагічна постать заслуговує і увічнення його пам’яті меморіальною дошкою в Целенбау, де Ольжич був замучений.

У 2016 році Олегу Ольжичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Житомира» (посмертно).

Нагадаємо, що  фільм “Рівень чорного” режисера Валентина Васяновича представлятиме Україну на премії “Оскар” у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою”. Про це повідомили на сторінці Українського Оскарівського комітету у Facebook.

Leave a Comment