У Житомирі провели незаконне позачергове засідання обласного осередку НОК України, – Олександр Оніщук

У Житомирі провели незаконне позачергове засідання обласного осередку НОК України, – Олександр Оніщук

Олександр Оніщук оприлюднив звернення до членів виконкому.

Члени виконкому відділення НОК України в Житомирській області – Раїса Гула, Інна Євсеєва, Олексій Рачковський, Олександр Коцюбко, Юрій Панасюк, Олександр Сташенко 20 грудня провели незаконне позачергове засідання виконкому з метою визначення дати проведення ІХ звітно-виборчої асамблеї відділення НОК України в Житомирській області. Про це “Вголос.zt” повідомив голова відділення НОК України в Житомирській області Олександр Оніщук. За його словами, на засідання організатори також запросили заступника голови обласної державної адміністрації Ярослава Лагуту і начальника управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА Світлану Гресь. Участь у нелегітимному засіданні відмовився брати заступник голови обласного осередку НОК України Леонід Самунь. Протокол незаконного позачергового засідання виконкому також не підписала Світлана Гресь.

З приводу цього випадку Олександр Оніщук оприлюднив на своїй сторінці в соцмережі Facebook звернення до членів виконкому:

«Шановні члени виконкому, спортивна громадо Житомирщини!

У Положенні про відділення Національного олімпійського комітету України в Житомирській області (стаття 5, п. 5.14) йдеться: „На засіданнях Виконкому головує Голова, а в разі його відсутності – один із заступників за дорученням Голови. Виконком має право приймати рішення лише в разі присутності на засіданні не менше половини загальної кількості членів. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні. За рівністю голосів вирішальним є голос Голови або Головуючого”.

Оскільки я є діючим головою відділення НОК України в Житомирській області і маю право приймати рішення про проведення чергових та позачергових засідань виконавчого комітету та/або давати такі доручення своїм заступникам повідомляю, що я не давав жодних доручень заступникам проводити позачергове засідання 20 грудня 2016 року. По-перше, воно відбулось без мене і мого доручення. По-друге, на засіданні не було кворуму. Участь у засіданні взяли 7 осіб із 17 членів виконкому.

Зауважу, що на адресу відділення НОК України в Житомирській області 24 листопада 2016 року надійшов лист від Національного олімпійський комітету України з рекомендацією провести ІХ звітно-виборчу асамблею відділення НОК України в Житомирській області у 2017 році.

Крім цього, нагадаю, що 14 – 16 грудня 2016 року я брав участь у Генеральній асамблеї Національного олімпійського комітету України, Всеукраїнському семінарі-нараді в Києві, на яких відділення НОК України в Житомирській області за свою діяльність у 2016 році отримало позитивну оцінку. Враховуючи це, керівництво НОК України запропонувало провести Всеукраїнську семінар-нараду серед регіональних відділень у 2017 році в Житомирі.

З 17 грудня 2016 року я хворію і зараз перебуваю в лікарні. Проведення позачергового засідання виконкому у той час, коли я хворію, напевно, є аморальним. Вам так не здається?

А тому звертаюсь до членів виконкому відділення НОК України в Житомирській області та спортивної громади Житомирщини діяти у законному порядку, дотримуватись норм моралі та порядності. Нагадаю усім, що основний документ фундаментальних принципів олімпійського руху – Олімпійська хартія, яку сьогодні дехто порушує, і в якій зазначено: „Мета олімпійського руху полягає в тому, щоб робити внесок в побудову мирного та кращого світу, виховуючи молодь засобом спорту, яким вона займається, без будь-якої дискримінації та в олімпійському дусі, що вимагає взаєморозуміння разом з духом дружби, солідарності та чесної гри”.

ІХ звітно-виборчу асамблею відділення НОК України в Житомирській області буде проведено у 2017 році в законному порядку, а перед нею – чергове засідання виконкому, про дату, час проведення якого членів виконкому буде повідомлено заздалегідь.

Будьмо гідними і чесними! Варто не руйнувати, а збагачувати олімпійський рух, дотримуючись моральних цінностей!», – зазначив Олександр Оніщук.

Leave a Comment