У Житомирі розпочав роботу реперфузійний центр для хворих у передінфарктному стані та із гострим інфарктом

На базі Житомирської обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського 1 листопада розпочав свою роботу реперфузійний центр. Про це «Вголос.zt» повідомили у прес-центрі управління охорони здоров’я. Він надаватиме медичну допомогу пацієнтам області з гострим коронарним синдромом у цілодобовому режимі.

«Пацієнти за першої потреби потраплятимуть до щойно відкритого реперфузійного центру, який в основному працюватиме на випередження – попередження інфарктів. Тут проводитимуться операції зі стентування при гострому коронарному синдромі, імплантації штучних та постійних водіїв ритму серця, виконуватимуться нейрохірургічні втручання», – розповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.

За його словами, завдяки такому методу лікування як коронарне втручання, пацієнт до 5 днів перебуває в кардіологічному відділенні обласної лікарні, тиждень знаходиться під наглядом лікарів за місцем проживання. І вже через місяць повертається до звичного ритму життя. Тоді як при медикаментозному лікуванні інфаркт розвивається, пацієнт до 6 місяців перебуває на лікуванні, після чого йому оформляють групу інвалідності. Реперфузійний центр має 12 ліжок, інфузомати, дефібрилятор, сучасні дихальні апарати, приліжкові кардіомонітори тощо. Задля функціонування центру введено 28 нових ставок працівників.

До слова, в Житомирській області щороку реєструється близько 1000 інфарктів. З них 70% – з високим ризиком смертності. В Україні в середньому виникає 50 тисяч інфарктів на рік.

Нагадаємо,екс-директора КУ “Обласна база спецмедпостачання” Володимира Гришковця звільнили через брак фахової освітиДвох депутатів облради від БПП обрали керівниками медичних установ. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *