У Житомирі створять нову службу метрології, яка зможе дієво захищати покупців

Відповідно до нового Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», який почав діяти 1 січня, у Житомирі створять нову службу метрології.

Як зазначила генеральний директор ДП «Житомирстандартметрологія» Людмила Данчук, новоствореній службі потрібно багато надолужити, адже з 1 січня 2013 року в Україні було відмінено державний метрологічний нагляд.

Наслідком стало те, що регіональні представництва «Держстандартметрології», в тому числі і “Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”, не мали повноважень здійснювати інспекційні перевірки засобів вимірюваної техніки (гир, ваг, – ред.). Тому, хоч і існували законодавчі акти, для перевірок , але механізми впливу на недобросовісних підприємців були практично відсутні.

«Ситуація, що склалася на той час у сфері законодавчо регульованої метрології, практично повністю виключала адміністративні важелі впливу на суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торговельно-комерційні операції на тимчасових торговельних комплексах, павільйонах і ринках. Сподіваємось, що новій службі вдасться навести лад у сфері законодавчо регульованої метрології, тобто дієво захистити покупців від сумнозвісних обважувань, від яких досі страждають споживачі», – зазначила Данчук.

а

IMG_5496

Виконувач обов’язків начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Житомирській області Петро Паночишен розповів, що хоч наразі служба метрології знаходиться у стані реорганізації, проте звернення громадян приймаються.

«Щоб скарга була розглянута, громадянину потрібно мати документальні докази з місця порушення – чеки про покупку на ринку чи фіскальний чек з магазину, а також фіксування приналежності торгового місця на ринку – номер місця та прізвища підприємця», – зазначив Паночишен.

Фото: Прес-клуб реформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *