У Житомирі відкрилася фотовиставка Ярослава Хоркінса «Околицями Теретенії»

У Житомирі 18 жовтня у кав’ярні «Теретенія» відбулося відкриття виставки фотографа Ярослава Хоркінса. Фотовиставка присвячена Житомиру, його мальовничим куточкам і має назву «Околицями Теретенії», оскільки за однією з історичних версій саме так називався Тетерів.

У закладі панувала затишна атмосфера, гості мали змогу поспілкуватися з автором та поставити запитання.

 – Ярославе, як давно Ви займаєтесь фотографією?

 – Раніше я фотографував різні заходи для ЗМІ. Справжнім хобі фотомистецтво стало для мене з 2011 року.

 – У яких жанрах фотографії Ви працюєте?

 – Я працюю переважно у жанрі пейзажу, але полюбляю і репортаж. Мені подобається ловити різні цікаві моменти життя як позитивні, так і негативні. Неочікувані фотографії виходять чи не найкраще. Також подобається знімати відеоролики, але на замовлення не працюю, оскільки, коли це роблю, то муза зникає і вже немає великого ентузіазму до роботи. Комерційність дещо вбиває творчість.

– Чи заробляєте Ви на фотографіях?

 – Так, я розміщую свої роботи в інтернеті на іноземних фотобанках, де їх купують. Нещодавно я зробив серію магнітиків із пейзажами Житомира.

 – Як Ви обираєте що і коли фотографувати?

 – Люблю пейзажі, тому фотографую їх будь-коли і будь-де, особливо подобається схід сонця, так як він завжди дуже красивий. Захід також є досить чудовим, але в нього вже не така енергетика, адже насвітанку буває роса, туман, тому фотографії виходять більш насичені. Дату і час зйомки я зазвичай не планую, роблю це спонтанно. Визначаю місце де я давно не був і йду туди, але улюбленим є вулиця Святослава Ріхтера.

– Для фотографа дуже важливим є мандрівки, чи бували Ви коли-небудь за кордоном?

– Так. Якось брав участь у конкурсі від місцевого самоврядування – створював соціальний ролик і наша команда зайняла друге місце, тому нам випала нагода поїхати у Страсбург, побувати у Раді Європи та побачити як там працюють наші українці. Я отримав дуже багато вражень.

– Яке місто Ви б хотіли ще відвідати і чому?

 – Я б хотів відвідати місто Ікітос у Перу. Там є багато чого цікавого, в першу чергу – це амазонські джунглі, які є легенями планети, до того ж, там живуть різні племена із своєю унікальною культурую – різними звичаями, традиціями.

 – Якщо б Вам випала нагода запросити на Житомирщину когось із знаменитосте і показати наші місця. Хто б це був і що саме Ви б показали?

 – Це був би журналіст-археолог Грем Хенкок. Дуже захоплююся його діяльністю. Я б показав йому Камінне село, досить таки цікава пам’ятка Полісся.

– Чи є у Вас мрії, які ще не реалізовані?

 – Цікаве запитання… Я помітив таку тенденцію, що чим більше у людини мрій, тим менше ймовірність їх реалізації. Потрібно ставити собі кілька конкретних цілей і зосереджуватися на їхньому досягненні.

Під час відкриття виставки кожен із гостей мав змогу взяти участь у інтелектуальній вікторині пов’язаній із Житомиром і виграти приз –  магнітик.

Фотовиставка Ярослава Хоркінса буде діяти до листопада. Також усі бажаючі матимуть змогу придбати магніти з фотопейзажами Житомира.

Автор: Аліна ГАРКАВА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *