У Житомирі відкрили меморіальну дошку Володимиру Башеку, встановлену на фасаді дитячої лікарні

У Житомирі відкрили меморіальну дошку Володимиру Башеку, встановлену на фасаді дитячої лікарні

Лікар майже 40 років свого життя присвятив закладу.

На фасаді будівлі житомирської дитячої лікарні, що на вулиці Шевченка, 6 січня відкрили меморіальну дошку Володимиру Башеку, який майже 40 років свого життя присвятив закладу, обіймаючи посаду головного лікаря. Про це повідомила пресслужба міської ради. 

“Працівники лікарні цінували Володимира Башека за людські  якості, професійний досвід та знання, мовляв, він  «виховав багатьох молодих спеціалістів,приніс інтелектуальну славу нашому місту». Чуйними спогадами про шановану та світлу людину ділилися також депутати міської ради та  представники чеської громади. Маючи чеське коріння, Володимир Башек стояв у витоків започаткування організації «Житомирська спілка волинських чехів» та у своєму серці поєднував любов до України й Чехії.

Його, сумлінну та  творчу людину, яка віддавала увесь свій життєвий досвід та знання  галузі охорони здоров’я, знала громадськість Житомира, області та України.  Саме тому 27 вересня 2018 року  рішенням 40 сесії Житомирської міської ради сьомого скликання дитячій  лікарні присвоїли ім’я  Володимира  Башека”, – йдеться у повідомленні.

Довідково: Володимир Йосипович 1947 року народження, уродженець села  Мала Зубівщина Коростенського району Житомирської області.  З 1969 року по 1975 рік навчався в Одеському медичному інституті. З 1976 до 1979 року працював лікарем-педіатром Олевської районної лікарні. І  майже 40 років обіймав посаду головного лікаря Житомирської центральної дитячої міської лікарні.

В 1986 році з перших днів аварії на Чорнобильській АЕС  брав участь у ліквідації її наслідків.

Указом Президента України йому присвоєно в 1997 році почесне звання «Заслужений лікар України» «за вагомі особисті здобутки у праці, високу професійну майстерність…». У 2004 році  був нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом  Житомиром  III ступеня», а  в  2006 році  йому присвоєно звання «Почесний громадянин м. Житомира». У  цьому ж році відзначений премією імені О.Ф. Гербачевського. Був депутатом Житомирської міської ради  багатьох  скликань та депутатом Корольовської районної ради м. Житомира. Серце  хорошої та світлої людини перестало битися на сімдесят першому році 19 вересня 2018 року.

Leave a Comment