У Житомирі відсутня вакцина БЦЖ для щеплень новонародженим

Батьки новонароджених житомирян змушені їздити у інші райони області, щоб зробити щеплення БЦЖ. Про це «Вголос.Zt» повідомили читачі. Інформацію про відсутність у дитячих лікарнях міста вакцини підтвердив і головний центральної дитячої лікарні Володимир Башек.

«Дійсно, вакцини немає. Але це питання обласної влади і Міністерства охорони здоров’я. Коли вона у нас закінчувалася — вони кілька разів докуповували», – повідомив Володимир Башек.

За його словами, чи зрушиться цього року це питання з місця — невідомо. Поки що перспектив жодних немає.

Заступник міського голови Житомира Матвій Хренов у коментарі «Вголос.Zt», повідомив, що не знає, чи є вакцина БЦЖ у лікарнях Житомира. Порадив звернутися до управління охорони здоров’я.

В управлінні охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації запевнили, що про проблему знають. Більше того, намагаються її вирішити.

«Перебої з вакциною БЦЖ у Житомирі — це не новина. Її виділяли на області ще у 2015 році. При розподілі ми в першу чергу виділяли ліки на перинатальні центри та пологові відділення. Кілька разів робили перерозподіл. Сьогодні вакцина є у кількох районах області. В обласному центрі її немає», – розповів «Вголос.Zt» начальник відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань Сергій Березовський.

За його словами, управління неодноразово зверталося до Міністерства охорони здоров’я з даного питання. Останній лист до Кабміну надійшов уже від заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути. Попередньо у МОЗ запевнили, що питання вирішать у червні місяці.

Поки що ж батьки маленьких житомирян змушені домовлятися про щеплення у інших районах. Згідно із даними Міністерства охорони здоров’я станом на 1 травня 2017 року, найбільше вакцини БЦЖ є у Львівській, Запорізькій та Київській областях. Найменше — на Чернігівщині, Житомирщині та Хмельниччині. Деталі можна подивитися тут.

Нагадаємо, що лікарі прогнозують черговий підйом захворюваності на кір на Житомирщині. Ще у лютому Житомир залишився без вакцини проти туберкульозу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *