У Житомирі вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

У Житомирі вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

З нагоди його 80-річчя.

У Житомирі 25 грудня представники громадськості, студентської молоді, влади та науковці вшанували пам’ять Героя України, видатного провідника українського національно-демократичного визвольного руху кінця 1980-1990 років В’ячеслава Чорновола. Про це повідомила прес-служба міської ради.

Десятки людей зібралися біля меморіальної дошки В’ячеслава Чорновола, розташованої на будівлі бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка, з нагоди його 80-річчя.

«Захід пройшов під гаслом «Герої не вмирають» не випадково. Адже усім своїм життям В’ячеслав Чорновіл доводив безмежну, справжню, самовіддану любов до рідної землі. Саме з його іменем пов’язують проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990р. та Незалежності України 24 серпня 1991р. Слова та діяльність В’ячеслава Чорновола стали дороговказом для наступних поколінь українців у боротьбі за збереження української державності. «Україна починається з тебе», – ці слова В’ячеслава Чорновола і сьогодні залишаються актуальними», – йдеться у повідомленні.

По завершенню заходу його учасники поклали квіти до меморіальної дошки В’ячеслава Чорновола. До слова, у Житомирі на честь В’ячеслава Чорновола названо вулицю, а на фасаді бібліотеки ЖДУ ім. І. Франка розташоване меморіальне погруддя.

Leave a Comment