У Житомирі вирішили не демонтувати дошку та пам’ятник Кавуна

У Житомирі вирішили не демонтувати дошку та пам’ятник Кавуна

Міськвиконкому інститут пам’яті не указ.

Виконавчий комітет міської ради відмовився демонтувати меморіальні дошки компартійним діячам Кавуну та Ямчинському. Попри те, що Інститут пам’яті визнав, що обидва потрапляють під дію закону про декомунізацію.

“Є роз’яснення Інституту пам’яті. За ними, і Кавун, і Ямчинський потрапляють під декомунізацію. Але ми проводили обговорення. Виконком — це колегіальний орган”, — сказав міський голова Сергій Сухомлин.

Сергія Сухомлина підтримала більшість членів виконкому. Проти проголосували лише четверо із п’ятнадцяти. Решта ж одинадцять, включно із міським головою, вважають, що почесний житомирянин Василь Кавун “дуже багато зробив для міста і області”.

Щоправда, думки виконавчого комітету з приводу пам’ятника компартійному діячеві розійшлися. Даний монумент знаходиться на території ЗОШ №22 міста.

“Можливо, його варто просто перенести. Навряд чи він доцільний на території школи”, — сказав Сухомлин.

Тож питання знесення пам’ятника вирішили відтермінувати.

Нагадаємо, ще у липні місяці на сайті Житомирської міської ради з’явився проект рішення виконкому щодо демонтажу меморіальних дошок Кавуну та Ямчинському. Загалом у Житомирі мають демонтувати 17 меморіальних та анотаційних дошок, пов’язаних із комуністичним режимом.

Leave a Comment