У Житомирі затримали директора державного підприємства та екс-правоохоронця на отриманні хабара

У Житомирі затримали директора державного підприємства та екс-правоохоронця на отриманні хабара

Гроші взяли задля оформлення дозвільних документів на АЗС.

У Житомирі правоохоронці викрили директора державного підприємства та його спільника екс-правоохоронця, які вимагали і одержали 140 тис. грн неправомірної вигоди за дозвільні документи на АЗС. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

“Директор державного підприємства вимагав від приватного підприємця неправомірну вигоду на суму 140 тис. грн задля оформлення дозвільних документів для належного функціонування газової автозаправної станції, що у Новограді-Волинському. Це у той час, коли офіційна вартість обумовлених послуг підприємства становить майже вчетверо менше – близько 30 тис. грн. У ході проведення негласних слідчих дій наприкінці грудня минулого року встановили, що посадовець, залучивши посередника, колишнього працівника правоохоронного органу, одержав першу частину неправомірної вигоди на суму 70 тис. грн. Решту суми, за його вказівкою, підприємець повинен передати після одержання необхідних документів. Таким чином, 2 березня прокуратура області спільно із співробітниками відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління служби безпеки України в області обох – директора та його спільника – затримали у Житомирі, у приміщенні державного підприємства після того, як підприємець передав посереднику другу частину неправомірної вигоди на суму 46 тис. грн (посередник повернув підприємцю 24 тис грн як витрачені на проплату офіційних документів). Правоохороні органи неправомірну вигоду на суму 46 тис. грн вилучили”, – йдеться у повідомленні.

Слідчі прокуратури області розслідують кримінальне провадження щодо неправомірних дій працівників правоохоронних та контролюючих органів, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України. Наразі вирішується питання щодо брання запобіжного заходу та відсторонення від посади. Досудове розслідування триває, проводяться необхідні слідчі та процесуальні дії.

До слова,  санкція зазначеної статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, за хабар у 3 тисячі гривень, екзаменатору з Житомира “світить” до 10 років. На Житомирщині двох податківців судитимуть за одержання хабара. 

Leave a Comment