У Житомирі затримали лікаря, який робив «липову» інвалідність призовникам

У Житомирі затримали лікаря, який за хабарі робив військовозобов’язаним довідки про інвалідність. Про це повідомили у прес-службі обласної поліції.

«Медик за гонорар пропонував «діагностувати» захворювання військовозобов’язаному, а для його підтвердження направляв на стаціонарне лікування в медичні заклади області. Як гарант лікар особисто супроводжував пацієнта аж до отримання групи інвалідності», ‒ розповіли у поліції.

На прийом до лікаря звернувся 28-річний житель районного центру. Під час обстеження фахівець повідомив, що діагноз чоловіка не відповідає вимогам для встановлення інвалідності, однак, він може «з цим допомогти» за винагороду. Він скерував його на стаціонарне лікування, а й згодом надав необхідний висновок та направив на засідання медико-соціальної експертної комісії.

Вартість такої «послуги» медик оцінив у 13 тисяч гривень. За направлення на стаціонарне лікування – 8 000 грн, решту за оформлення документів. Відповідно до заключення лікаря та висновку МСЕК чоловік отримав 3 групу інвалідності на 2 роки.

Лікаря затримали 6 грудня, одразу після отримання неправомірної вигоди. Під час обшуків у кабінеті поліцейські вилучили документацію і отриманий хабар. За місцем проживання лікаря близько 100 тисяч гривень, походження яких встановлюється.

Наразі медику оголосили про підозру. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За оцінками прпавоохоронців, він може отримати від 5 до 10 років тюрми.

Нагадаємо, що житомирську адвокатку підозрюють у отриманні хабара. Житомирського інспектора держрибнагляду, який дозволяв рибалити за хабарі, оштрафували на 51 тисячу гривень.