У житомирській книгарні розповіли, що читають житомиряни. Несподівано…

У квітні 1840 року – вперше був виданий «Кобзар» Т. Шевченка. Тоді книга коштувала 1 рубль  сріблом. Сьогодні ціни на видання Тараса Шевченка в житомирських книгарнях – у межах близько 45 – 400 грн.
Лише вісім творів, до того ж ретельно відрецензованих владою, увійшли до першої збірки віршів Шевченка «Кобзар». Серед інших видань за життя поета ця була найоригінальнішою. Книга мала зручний формат, надрукована на якісному папері, з гравюрою на початку книги – малюнок кобзаря з хлопчиком-поводирем. Сьогодні, за словами продавця книг Людмили Машталір, книжки з творами Т. Шевченка продаються активно.

kobzar -0969
«Учні купують для навчання. Подарункові оригінально оформлені видання, часто бажають придбати на подарунок. На Шевченкові твори вже багато років не спадає попит, починаючи ще з радянських часів. Взагалі – класики, особливо дореволюційні, – Г. Сковорода, І. Котляревський, Леся Українка – завжди були затребувані читачем і покупцем».

kobzar -0966
З останніх куплених видань письменників сучасності переважає проза Люко Дашвара, Василя Шкляра, Володимира Лиса, Світлани Талан і, звичайно ж, Ірен Роздобудько та Оксани Забужко.
«Твори письменників нового часу також купують активно. А от книжки сучасних популярних телезірок ми замовляємо небагато. Ними цікавляться, але не активно. Розкуповують по одному-два екземпляри. Чого не скажеш про книги Кузьми Скрябіна. Раніше видавалися – «Я паштет і армія», «Я «Побєда” і Берлін». Сьогодні ж, після трагічних подій, інтерес до його творчості значно виріс. Люди зацікавились. Почали читати про ставлення до армії, України загалом, захопилися його висловами», – додала Людмила Машталір.
Цікавим є той факт, що проза Олеся Гончара з невідомих причин давно не видається. Хоча люди так само прагнуть купувати відомий «Собор», «Твою зорю» та інші твори. У бібліотеці їх знайти сьогодні більше шансів, ніж на прилавках книгарень.

kobzar -0983 kobzar -0958 kobzar -0981 kobzar -0975 kobzar -0972  kobzar -0986

Нагадаємо, вийшла книга пам’яті, для якої 25 років збирали інформацію. Заключний том проекту «Переможці» складається з передмови, коротких історико-публіцистичних коментарів, а також в ньому містяться імена учасників бойових дій у Другій світовій війні міст Бердичева, Житомира, Коростеня, Новограда-Волинського, Малина – усього понад 7,8 тисяч персоналій.

автор: Оксана ШУЛЬГА

автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *