У житомирській мерії відмовилися демонтувати пам’ятник та дошку Василю Кавуну

У житомирській мерії відмовилися демонтувати пам’ятник та дошку Василю Кавуну

Не підтримав виконком.

У Житомирі не демонтуватимуть пам’ятник та меморіальну дошку Василю Кавуну та меморіальні дошки Василю Ямчинському і Олексію Щастному. Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет Житомирської міської ради.

Демонтувати згадані пам’ятні знаки рекомендував виконкому Український інститут національної пам’яті. Зазначені пам’ятки, вважають в інституті, є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму в Україні.

Водночас присутні на засіданні виконкому краєзнавці висловилися проти демонтажу меморіальних дошок. На їх думку, вони є пам’яттю про видатних житомирян.

Меморіальні дошки Василю Кавуну та Василю Ямчинському розміщено на фасаді житлового будинку по вулиці Чорновола, 6. Пам’ятний знак Олексію Щастному знаходиться на фасаді будинку по вул. Дмитра Донцова, 20. Пам’ятник Почесному громадянину Житомира Василю Кавуну встановлено на території Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 по вулиці Космонавтів, 36. Згаданий заклад носить його ім’я.

Нагадаємо, що у листопаді 2019 року житомирська мерія прийняла рішення встановити 3 меморіальні дошки. У Житомирі відкрили меморіальну дошку слідчому прокуратури, який загинув під час оборони Донецького аеропорту.

Leave a Comment