У житомирській мерії забули про рішення виконкому про заборону піротехніки

У житомирській мерії забули про рішення виконкому про заборону піротехніки

Кажуть, що під піротехнікою розуміють салюти.

У Житомирській міській раді забули про рішення виконкому від 6 серпня 2014 року про заборону використання піротехніки під час культурно-масових заходів. Кажуть, що мова йшла виключно про салюти.

«Використовуватимуться хлопавки та святкова ілюмінація. Піротехніки не буде. У рішенні виконкому мали на увазі використання салютів. Їх під час святкування новорічних та різдвяних свят не застосовуватимуть», — прокоментувала секретар міськради Наталія Чиж.

Тим часом, у тендерній документації до святкування Нового року прописане використання ракет-свистунів та тріскучих куль. Перші становлять собою ракети, які підпалюються від ґніту, злітають в небо і видають гучний оглушливий свист. Тріскучі кулі становлять собою фактично той самий салют. Згідно із даними виробника, це різнокольорові кулі із тріскучим хвостом, які злітають на висоту до 20 метрів і розсипаються за принципом того ж салюту чи феєрверку.

У рішенні виконкому від 6 серпня 29014 року №327 дослівно йдеться: «Запропонувати відділу цивільного захисту м. Житомира територіального управління МНС України в Житомирській області заборонити проведення святкових салютів та використання піротехнічних засобів під час проведення культурно-масових заходів».

Станом на 19 листопада 2019 року згаданий документ є чинним і ніким не скасований.

Нагадаємо, що житомиряни зареєстрували петицію щодо заборони продажу феєрверків на новорічні свята. У 2016-му році Житомирська міськрада закупила феєрверки, попри заборону виконкому.

Leave a Comment