У Житомирській міськраді планують забрати повноваження у районних рад міста

У Житомирській міськраді планують забрати повноваження у районних рад міста

Підрозділи Богунської та Корольовської райрад ліквідують.

Найближчим часом Житомирська міська рада може ліквідувати підрозділи Богунської та Корольовської районних рад щодо соціального захисту населення. Відповідний проект рішення сесії оприлюднили на сайті міськради.

«У разі надання згоди на зміну обсягу повноважень, Богунській та Корольовській районним у місті Житомирі радам прийняти рішення про ліквідацію виконавчих органів, що здійснюють повноваження у сфері соціального захисту населення відповідно до чинного законодавства та забезпечити належне здійснення ними таких повноважень до моменту остаточного припинення», – йдеться у документі.

Замість цих відділів у місті планують створити центри надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс». У такий спосіб, вочевидь, у міській раді готуються до переходу у формат об’єднаної територіальної громади.

Політолог Володимир Піньковський вбачає у цьому рішенні політичний хід.

«Сьогодні 5 міст обласного підпорядкування, в тому числі і Житомир, не поспішають оголошувати про вибори до об’єднаних територіальних громад. Вони чекають прийняття закону, який вже пройшов перше читання. Останній дозволить громадам, до яких не приєдналися інші населені пункти, продовжувати життя у форматі ОТГ без перевиборів», – вважає політолог.

За його словами, Корольовська та Богунська районні ради однозначно будуть ліквідовані у разі формування міської об’єднаної територіальної громади.  Створення «прозорих офісів» та ліквідація відділів соцзахисту у райрадах міста      дозволить напряму впливати на незахищені верстви населення як на потенційних виборців.

«Дотепер ці підрозділи не підпорядковані міській раді напряму. Розстановка політичних сил у райрадах Житомира зовсім інша, аніж у міськраді. І впливати на них міський голова може лише частково. А тепер незахищеним верствам населення зможуть роздавати «пряники» і запевняти, що це «подарунок» від пропрезидентської політичної сили», – продовжує Піньковський.

Нагадаємо, що позачергова сесія Житомирської міськради відбудеться 7 грудня. Виконком Житомирської міської ради погодив встановлення ковзанки екс-директорці закладу Сухомлина.

Leave a Comment