У Житомирській ОВА розповіли про будівництво «Центру безпеки громадян» в Овруцькій громаді

У Житомирській області з коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії найближчим часом планують реалізувати 6 проектів. Серед них центр безпеки громадян у селі Велика Хайча Овруцької громади Коростенського району. Про це розповіли у Житомирській обласній військовій адміністрації.

Загалом з фонду ліквідації наслідків збройної агресії, який створено у складі спеціального фонду державного бюджету України, планують реалізувати 6 проектів. Серед них реконструкція майнових комплексів 2 обласних лікарень, відновлення 2 ушкоджених обстрілами рашистів шкіл, облаштування приміщення під центр безпеки громадян в Овруцькій громаді та розробка проєктної документації на будівництво гуртожитку для внутрішньо переміщених осіб у Зарічанах Житомирського району. Загальна сума на дані проекти складає 852 мільйона гривень.

Так, на капітальний ремонт «Центру безпеки громадян» у селі Велика Хайча Коростенського району Овруцької громади Коростенського району планують витратити 22,8 мільйонів гривень.

«В Овручі і розташована 12 державна пожежно-рятувальна частина, до складу громади входить 91 населений пункт із площею 1545 кв. кілометрів та населенням 35 тисяч 355 людей. Відстань від центру громади до найвіддаленішого села – понад 40 км. Тож однієї пожежно-рятувальної частини на громаду недостатньо. Тому на території Великохайчанського старостинського округу створили добровільну пожежну охорону в кількості 7 осіб, але наразі в селі відсутнє належне приміщення для розміщення пожежників, пожежної техніки та обладнання. Для цього керівництво Овруцької міської ради ухвалило рішення про виготовлення проєкту з капітального ремонту будівлі під Центр безпеки. Відповідно до розробленої концепції, у ній будуть розміщуватися місцева пожежна команда та дільничний поліцейський. Крім того у приміщенні Центру облаштують бомбосховище», ‒ розповіли у Житомирській ОВА.

Відповідно до проекту, у центрі також передбачено прокладання нових та заміна існуючих мереж водопостачання і каналізації, благоустрій прилеглої території, влаштування елементів вхідних груп з облаштуванням пандусу, капітальний ремонт внутрішніх приміщень, зокрема влаштування боксу для рятувальних автомобілів, душової, санвузлів, заміна вікон та дверей на металопластикові. Детальніше ознайомитися з проектами, які реалізуються за кошти фонду ліквідації наслідків збройної агресії ви можете на офіційному сайті Житомирської ОВА у окремому розділі «Прозорість та підзвітність». Дякую за увагу.