У Житомирському районі хочуть ввести електронний квиток у маршрутках

У Житомирському районі хочуть ввести електронний квиток у маршрутках

У такий спосіб дадуть відповідь Житомирській міськраді.

Сесія Житомирської районної ради найближчим часом розгляне питання встановлення безконтактної системи оплати за проїзд у маршрутках, які обслуговують приміське населення. Відповідний проект рішення оприлюднений на сайті органу місцевого самоврядування.

Оскільки, договори з приміськими перевізниками підписує Житомирська облдержадміністрація — районна рада планує вже на найближчій сесії звернутися до органу державної влади.

Одним із аргументів такого рішення є те, що пільговики Житомира їздять на дачі, які знаходяться у районі, а безкоштовний проїзд цим категоріям населення оплачується з бюджетів Житомирського району та сільських і селищної рад. У той же час, на останній сесії Житомирської міської ради депутати прийняли звернення до сільських і селищної рад з проханням оплачувати навчання дітей із Житомирського району, які навчаються у міських школах.

Пілотним, згідно із проектом рішення сесії Житомирської райради, має стати маршрут №115 «Житомир-Озерне».

Сесія Новогуйвинської селищної ради, по території якої переважно рухається згадане маршрутне «таксі», вже прийняла відповідне рішення. Половину коштів із 340 тис. грн, які виділяються перевізнику на компенсацію за проїзд пільговиків, сплачує саме селищна рада. Решту коштів виділяють депутати Житомирської районної ради.

«Ми вже ухвалили відповідне рішення на останній сесії 26 липня. Щоправда, поки не оприлюднили. Але договори з перевізниками підписує облдержадміністрація», – розповіла голова Новогуйвинської селищної ради Зоя Гончаренко.

За її словами, про рішення міської ради, за яким відтепер села та селища мають платити місту за навчання дітей району у міських школах, чула. Втім, жодних документів у селищній раді ще не отримували.

Дана ініціатива, вважають у Житомирській районній раді, допоможе облікувати реальну кількість пільговиків, які користуються транспортом. Крім того, дасть змогу визначити, скільки житомирян користується пільговим проїздом у приміському транспорті.

Нагадаємо, що депутати Житомирської міської ради прийняли рішення, щоб їм платили за навчання дітей з інших населених пунктів. Сергій Сухомлин не хоче, щоб жителі Житомирського району вивозили сміття на міський полігон твердих побутових відходів.

Leave a Comment