Учні Житомира написали диктант польською мовою

У неділю, 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. У Житомирі польська громада вдев’яте провела для учнів диктант “Майстер польської орфографії”. Почесним гостем Житомира у цей день став Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак.

12746428_10207069733555871_297069468_n

Хотів би подякувати пані Вікторії Лясковській-Щур за організацію такого свята, також усім вчителям та педагогам, які вклали свій труд”, – наголосив він. – Сьогоднішній диктант присвячений Дню рідної мови і його ми святкуємо вже 17 років. Він пов’язаний з тим, що 21 лютого 1952 року студенти Бангладешу вийшли на демонстрацію, щоб підтримати свою мову, і у той день загинули 5 студентів на демонстрації. Цей конкурс сьогодні є свідченням того, що польська мова є актуальною”.

Консул відмітив, що переможці конкурса матимуть змогу навчатися в Польщі. За його словами, частина студентів потім залишається у Польщі, але частина повертається в Україну і будуватиме дружбу між народами.

Нагадаємо, що напередодні Міжнародного дня рідної мови кореспонденти «Вголос.zt» поцікавилися у житомирян, чи знають вони, зі скількох літер складається український алфавіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *