Унікальні церкви Житомирщини із 300-річною історією внесуть до нерухомих пам’яток України

Дві церкви колишнього Коростишівського, а зараз Житомирського, району які збудовані у 18-19 століттях, внесуть до реєстру державних пам’яток за рішенням суду. Про це повідомили у прокуратурі області.

Із судовими позовами прокуратурі довелося дійти аж до Верховного Суду України. На всіх інших етапах «феміда» просто ігнорувала вимоги прокуратури. При повторному розгляді справи суд ухвалив рішення на користь держави.

За позовом Коростишівської окружної прокуратури суд визнав протиправною бездіяльність сільської ради Коростишівського (тепер Житомирський) району щодо не занесення двох об’єктів культурної спадщини місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Обидві церкви знаходяться на території Старосілецької сільської громади Житомирського району. Йдеться про діючу церкву Різдва Богородиці у селі Старосільці, споруджену у 1773 році з каменю, у стилі польського бароко, та Миколаївську церкву у селі Слобідка, побудовану з дубової деревини, у 1895 році.

«Обидві культові споруди є об’єктами культурної спадщини та перебувають на обліку й під охороною як пам’ятки архітектури місцевого значення. Внесення їх до Державного реєстру сприятиме збереженню унікальних цінних архітектурних зразків 18-19 століть», – пояснюють у прокуратурі.

Суд зобов’язав сільську раду вжити передбачених законом заходів та офіційно звернутися з пропозиціями до відповідного управління Житомирської обласної військової держадміністрації, до компетенції якого належить подальше врегулювання цього питання.

До слова. За даними «Вголос.Zt», до недавнього часу обидві церкви були пов’язані із російською православною церквою. Однак на сьогодні релігійні організації, які проводять там богослужіння, перереєструвалися як громади Української православної церкви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *