Унікальний розпис прикрасить стіни Свято-Михайлівського кафедрального собору у Житомирі

Унікальний розпис прикрасить стіни Свято-Михайлівського кафедрального собору у Житомирі

Нині 10 майстрів працюють над проектом.

У Житомирі 14 лютого презентували проект «Розпис Свято-Михайлівського кафедрального собору». Вже наступної осені на стінах собору з’являться унікальні розписи. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації. 

За словами настоятеля собору отця Богдана Бойка проект стартував 20-ть років тому, коли громада запропонувала прикрасити стіни собору саме тим розписом, який міг передати українську духовну культуру:

«Метою є поширення інформації про наш проект та популяризація української художньої церковної ідентичності. Ми хочемо, щоб в українських храмах розпочали відновлення, реставрацію нашого традиційного розпису».

Під час презентації можна було переглянути ескізи розписів, які з’являться на стінах собору вже цієї осені. Всі вони є унікальними, адже не зустрічаються ні у одному храмі світу, а їх стилістика повертає нас до культури розпису храмів часів Київської Русі.

«Нашій ініціативі вже 15 років, протягом яких із певними перервами проходять роботи над розписом стін собору. Також за цей час змінився склад команди – від 30 на початку до 10-ти майстрів, які постійно тепер із нами. Всі люди, які працюють над проектом – це найкращі художники, реставратори та дослідники. Метою є не просто оформлення, а повернення «обличчя» Свято-Михайлівського собору», – розповів художник-оформлювач Денис Білянський.

Leave a Comment