Ув’язнений виправної колонії Житомира помер через побиття, – прокуратура

Ув’язнений виправної колонії Житомира помер через побиття, – прокуратура

«Офіційною» причиною смерті була серцева недостатність.

За результатами перевірки факту смерті ув’язненого у слідчому ізоляторі житомирської виправної колонії встановлено, що причиною стала тупа травма грудної клітки, множинні переломи ребер з ушкодженням легень, шок тощо. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури області.

«Фельдшером міської медчастини філії «Центру охорони здоров’я ДКВС України» в області у день трагічної події, 18 липня, було констатовано смерть цього ув’язненого з попереднім діагнозом – гостра сердечна недостатність», додають у прокуратурі.

За згаданими фактами розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) КК України. Зареєстровано також ще два кримінальних провадження: за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медпрацівниками міської медчастини філії держустанови «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в області та за фактом неналежного виконання службовими особами Житомирської установи виконання покарань своїх службових обов’язків щодо забезпечення належної охорони та нагляду за ув’язненими (відповідно, ч. 1 ст. 140 та ч. 2 ст. 367 КК України).

Матеріали проваджень об’єднані в одне і скеровані до Другого слідчого відділу Територіального управління ДБР для проведення досудового розслідування.

Нагадаємо, що на Житомирщині ув’язнені організували злочинну групу, яка постачала у тюрми наркотики. Жителя Новограда-Волинського ув’язнили за неправдиве повідомлення про замінування.

Leave a Comment